Altcoin HaberleriChainlink (LINK)Haberler

BofA, Chainlink’in DeFi’nin TVL Büyümesinin 203 Milyar Dolara Çıkmasının Muhtemel Sürücüsü Olduğunu Söylüyor

Bank of America, Chainlink kurucu ortağı Sergey Nazarov ile bir yatırımcı görüşmesinin ardından bir araştırma raporunda, Chainlink’in finans, sigorta, tedarik zinciri, oyun ve kumar genelinde yeni nesil blok zinciri kullanımının benimsenmesini hızlandırabileceğini söyledi.

Blok zincirinin pazar lideri merkezi olmayan oracle ağı (DON), büyük bir kabul gördü. Alkesh Shah liderliğindeki analistler notta, Chainlink’in merkezi olmayan finansın (DeFi) toplam değerinin (TVL) 15 Şubat itibariyle 203 milyar dolara, yıllık %313’lük bir kazançla büyümesinin arkasındaki muhtemel itici güç olduğunu yazdı. Çarşamba.

DeFi, geleneksel aracıları kullanmaya gerek kalmadan bir blok zincirinde gerçekleştirilen borç verme, ticaret ve diğer finansal faaliyetler için kullanılan bir şemsiye terimdir.

Geçen yıl DeFi’nin benimsenmesi ve büyümesi, “hibrit akıllı sözleşmeler veya kendi kendini yürüten ve kurcalanmaya karşı korumalı dijital anlaşmaların, gerçek dünya verilerine piyasa fiyatları, günün saati, hava durumu ve GPS konumu” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: Dogecoin Çekirdek Geliştiricisi Ross Nicoll Uzaklaşıyor

Banka, 15 Şubat itibarıyla Chainlink oracles’ın akıllı sözleşmelere 60 milyar dolardan fazla mevduatı güvence altına aldığını ve 2020’nin sonundaki 7 milyar dolardan bu rakamı artırdığını söyledi.

Blockchain, değiştirilemez token (NFT) dağıtımı ve oyun için 2020’nin sonunda neredeyse sıfırdan 2.5 milyondan fazla doğrulanabilir rastgele sayı üretti.

NFT’ler, sanal veya fiziksel öğelerin sahipliğini temsil eden ve satılabilen veya alınıp satılabilen bir blok zincirindeki dijital varlıklardır. “Oracle’lar, gerçek dünya verileri gerektiren ve olgun endüstrileri bozabilecek yeni nesil blok zinciri kullanım durumlarını da mümkün kılar”, bankanın analistler söyledi.

Bank of America, 1.100’den fazla projenin Chainlink’in ağından yararlandığını ve Associated Press, AccuWeather, Sportmonks ve diğer 800’ün de dahil olduğu şirketlerin verilerinden para kazanmak için Oracle düğümleri başlattığını kaydetti.

Raporda, blok zincirinin simgesi olan LINK’in piyasa değeri 8,1 milyar dolar olan 22. en büyük kripto para olduğu belirtildi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu