Bitcoin HaberleriHaberler

BNY Mellon Kurumsal Bitcoin Ticaret Platformu Pure Digital’i Destekliyor

Bank of New York Mellon Corporation (BNY Mellon) bugün Londra merkezli kripto para ticaret platformu Pure Digital‘i desteklemek için State Street Corporation ve diğer dört bankaya katılacağını duyurdu.

Financial Times‘ın bir raporuna göre , hareket, dünyanın en büyük saklama bankalarından ikisi olan BNY Mellon ve State Street’in şu anda müşterilerinden kripto para birimlerine artan bir ilgi gördüğünü gösteriyor.

Pure Digital CEO’su Lauren Kiley, “Tüm üst düzey bankalarla konuştuk, ancak saklama bankalarının talebi ilk görenlerden biri olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle artık daha gelişmişler” dedi.

Üç ay önce platforma desteğini açıklayan BNY Mellon ve State Street dışında, kripto piyasası ayrıca dört, ancak adı açıklanmayan banka tarafından destekleniyor.

State Street’in yanı sıra BNY, platformda ticaret yapmayı ve teknoloji gibi diğer hizmetleri de sunmayı planlıyor.

Global Yönetim Kurulu Başkanı Jason Vitale, “Dijital varlıklar, önümüzdeki yıllarda küresel pazarlarda yalnızca daha fazla yerleşik hale gelecek ve bu işbirliği, BNY Mellon’un tüm ticari yaşam döngüsü boyunca müşteriler için dijital varlık kapasitesi geliştirmeye yönelik daha geniş stratejisiyle uyumlu” dedi.

Pure Digital’in kurucu ortağı Campbell Adams, platformun Bitcoin ile başlayarak ticaret hizmetini “bir hafta içinde” başlatmayı planladığını da açıkladı.

Şubat ayında BNY Mellon , varlık yönetimi müşterileri adına Bitcoin için destek ekleme planlarını açıkladı . İki ay sonra banka , Dublin’de müşterilerin dijital varlıkları tutmasına, transfer etmesine ve ihraç etmesine izin verecek yeni bir kripto para birimi duyurdu.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu