Haberler

BNY Mellon, Grayscale Bitcoin Trust için varlık Sağlayıcısı Olacak

Grayscale Investments, amiral gemisi ürünlerinde varlık hizmetleri için BNY Mellon‘u seçti.

BNY Mellon, Grayscale Bitcoin Trust’ın bir ETF olması durumunda da ETF hizmetleri sağlayacaktır.

Grayscale Investments, BNY Mellon ile küresel yatırım şirketinin kripto firmasının amiral gemisi ürünü Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için hizmet sağlayıcı olarak hareket edeceğini görecek bir anlaşma yaptı.

1 Ekim’den itibaren dünyanın en büyük varlık hizmetleri şirketi olan BNY Mellon, Grayscale Bitcoin Trust’a fon muhasebesi ve yönetim hizmetleri sağlayacak. GBTC’yi borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürme planları hayata geçtiğinde, BNY Mellon yeni ürün için transfer acentesi ve ETF hizmetleri sağlayacak.

Bugünkü duyuru, Grayscale’in Nisan ayında açıklanan ETF planlarında ilerlemekte olduğunu gösteriyor.

Grayscale Investments, LLC CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada, “BNY Mellon’u dahil etmek, Grayscale Bitcoin Trust’ı bir ETF’ye dönüştürme taahhüdümüzün bir parçası olarak önemli bir kilometre taşıdır” dedi. 

GBTC’sini bir Bitcoin ETF olarak işleterek Grayscale, daha düşük yönetim ücretleri talep edebilecek ve parayı fonun içine ve dışına taşımak daha kolay olacaktı. Şu anda varlık yöneticisi, yıllık %2’lik yüksek bir yönetim ücreti alıyor ve kurumların Bitcoin’lerini en az altı ay süreyle kilitlemeleri gerekiyor , bu da yatırımlarının oldukça likit olmadığı anlamına geliyor.

Bu endişe vericidir, çünkü genellikle, bir güven ticaretindeki hisseler, son zamanlarda indirimli olarak işlem görmüş olmalarına rağmen, Bitcoin fiyatına prim verir.

Bitcoin ETF

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) henüz bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı ve çok sayıda başvuru yapıldı. 

Gri tonlamalı ilk başvurusunu 2016 yılında sunmuş, ancak ertesi yıl reddedilme beklentisiyle geri çekmiştir. 

Pazartesi günü, şirketin yasal başkan yardımcısı Craig Salm, Decrypt’e ETF onay sürecinin 2022’ye kadar sürebileceğini, ancak daha erken gelebileceğini söyledi. Grayscale, SEC yeşil ışık yaktığı anda mevcut güven hisselerini ETF hisselerine dönüştürmeye hazır olduğunu da sözlerine ekledi.

Şirket ayrıca , altı büyük kripto para birimini içeren Dijital Büyük Sermaye Fonu için SEC raporlama statüsü elde etti . Yeni atama, hisselerin kilitlenme süresini değiştiriyor ve onları muhafazakar yatırımcılar için daha çekici hale getiriyor.

BNY Mellon ile bir ortaklık imzalamak, SEC’in bir Bitcoin ETF ile devam etmesi durumunda Grayscale’i birinci sınıf konuma getirir. Geçtikten sonra, birçok meraklı başka bir dijital altına hücum öngörüyor. 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu