Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

BNY Mellon Chainalysis İle Ortak Oldu, Kripto Gözetim Platformunun Lansmanını Planlıyor

Chainalysis, uyumluluk yazılımından, bunu kendi risk yönetim sistemi için kullanacak olan BNY Mellon’a çerçeveler sağlayacak. Chainalysis ayrıca, BNY Mellon’a, kripto varlıklara maruz kalmış veya bu varlıklara maruz kalmayı planlayan kurumsal yatırımcıları içeren müşterileri arasında dijital varlık kullanımını izlemek için analitik ve yazılım sağlayacak.

“BNY Mellon’da dijital varlık pazarına en güvenilir varlık hizmeti sağlayıcısı unvanıyla giriyoruz. Chainalysis ve diğer önde gelen fintech şirketleriyle birlikte çalışarak, büyüyen kripto para endüstrisindeki yeteneklerimizi geliştiriyor ve bunu ürünlerimize yansıtıyoruz.” BNY Mellon’da Küresel Saklama, Vergi ve Ağ Yönetimi Başkanı Caroline Butler’ı paylaşıyor.

Ortaklıktan elde edilen kaynaklar ve teknik bilgi, BNY Mellon’un yıl içinde piyasaya sürülmesi hedeflenen bir proje olan dijital varlık saklama sağlayacak bir platform oluşturma girişimlerine de entegre edilecek.

Dikkatinizi Çekebilir: “Hi” 40 Milyon ABD Doları Ödül Programını Başlattı

Güvenli, uyumlu ve kurumsal düzeyde saklama hizmetleri konusundaki itibarıyla desteklenen yatırım bankası, müşteri talebine dayalı olarak Birleşik Krallık’ta ve küresel olarak genişleme ile birlikte bu tür bir hizmeti ABD’de başlatacağını belirtti.

BNY Mellon’da Dijital Varlık Saklama Direktörü Talia Klein, “Bence İngiltere’de gördüğümüz şey, burada gerçekten canlı ve aktif bir dijital varlık piyasası olduğu” diyor.

City AM’den özel bir rapora göre, yeni kripto saklama platformunun lansmanı, BNY Mellon’u “küresel dijital saklama alanına ilk giren” etkin bir şekilde yapacak.

BNY Mellon’un müşterileri, piyasaya sürüldükten sonra Bitcoin ($BTC) ve Ether ($ETH) gibi en iyi kripto para birimlerini güvenli bir şekilde depolayabilecekler. Platformun yerel cüzdanı, bir dijital varlık ve güvenlik firması olan Fireblocks tarafından sunulan bir API tarafından desteklenecek.

“Geçen yıl dijital varlık kullanıcıları için ayağa kalktığımızı duyurduk. Buradaki fikir, geleneksel varlıkların ve dijitalin birlikte çalışabilirliğini sağlayacak temel taşı saklama olan bir dijital varlık platformu oluşturmamızdır.” BNY Mellon’da varlık servisi ve dijitalden sorumlu Baş Risk Sorumlusu Katey Neate’i paylaşıyor.

Bununla birlikte, düzenleyici onay henüz açıklığa kavuşturulmamıştır ve tokenize edilmiş geleneksel ve dijital varlıkların sağlanması ve entegrasyonu, önceden uyumluluk çerçeveleri belirlenmeden BNY Mellon’un gelecek platformunda sunulmayacaktır.

BNY Mellon, bir varlık yöneticisi sıfatıyla müşterileri için depolama ve transfer için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yayınlamak amacıyla geçen yıl kripto endüstrisi ile ilişki kurma niyetini ilk kez açıkladı. Yatırım bankası ayrıca Grayscale Investments ile eş zamanlı bir ortaklığa sahiptir ve Grayscale Investments’ın amiral gemisi Bitcoin yatırım ürünü için bir dizi hizmet sunmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu