Ekonomi HaberleriHaberler

BlockFi New Jersey’de Durduruldu

BlockFi, hizmetlerini New Jersey‘deki yeni müşterilere hizmet vermeyi bırakmalı. BlockFi’nin iddia edilen menkul kıymetler kanunu ihlallerinin kapsamı belirsizdir.

New Jersey Başsavcısı, şirketin CEO’su Zac Prince Pazartesi gecesi tweet attı, yüksek getirili kripto borç veren BlockFi’ye yeni müşteri kabul etmeyi bırakmasını emretti.

Haber, kripto endüstrisindeki en önde gelen şirketlerden biri olan ve kriptolarını ödünç vermek isteyenlere %8’e varan getiriler sunduğu bilinen BlockFi’ye önemli bir darbe oldu.

Prince, “Emir, BlockFi’nin 22 Temmuz 2021’den itibaren New Jersey’de ikamet eden yeni [BlockFi Faiz Hesabı] müşterilerini kabul etmeyi bırakmasını gerektiriyor,” diyerek şirketin eyaletteki ve diğer yargı bölgelerindeki mevcut müşterilere hizmet vermeye devam edebileceğini de sözlerine ekledi.

Forbes, Başsavcılık ofisinden bir basın açıklaması taslağı aldıktan sonra ateşkes hakkında rapor veren ilk kişi oldu. Yayın, Başsavcı Vekili Andrew J. Bruck‘un BlockFi’nin menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini öne süren bir yorumunu alıntıladı.

Önümüzdeki saatlerde resmiyet kazanması muhtemel olan açıklamada Bruck, “Kurallarımız basit: New Jersey’de menkul kıymetler satıyorsanız, New Jersey’nin menkul kıymetler yasalarına uymanız gerekiyor” dedi. çünkü hızla gelişen kripto para piyasasında faaliyet gösteriyorlar. Yatırımcıları korumak için çalışırken, Menkul Kıymetler Büromuz bu konuyu yakından izleyecektir.”

Bununla birlikte, New Jersey’nin BlockFi’nin tüm operasyonunu menkul kıymetler yasalarının ihlali olarak görüp görmediği veya yalnızca belirli işlemlerle ilgili sorunları olup olmadığı görülecektir. Federal düzenleyicilerin Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymet olmadığını ilan ettiği göz önüne alındığında , devlet şirketi yalnızca Chainlink ve Uniswap gibi varlıklara bağlı kredi ürünleri üzerinden hedeflemiş olabilir .

Her halükarda, BlockFi’nin şimdi düzenleyicilerle ciddi bir sorunu var. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda kritik soru, federal düzenleyicilerin yanı sıra diğer eyaletlerdeki – özellikle New York’taki yetkililer – şirkete karşı yasal işlem başlatıp başlatmayacağı olacak.

BlockFi, bugüne kadar 450 milyon doları aşan ve 3 milyar dolarlık bir değerleme elde eden kripto yatırımcılarının sevgilisi oldu. Ama son zamanlarda başka tökezlemeleri de oldu. En önemlisi, şirketin dolar yerine Bitcoin cinsinden ödüller göndermesi nedeniyle Mayıs ayında yapılan bir promosyon ters gitti ve bu da büyük yükümlülüklere yol açtı. Tüm bunlar, platformun ortalama tüketiciler için güvenli olup olmadığı hakkında soruları gündeme getirdi .

Bu arada, New Jersey soruşturmasının haberleri, Pazartesi günü geç saatlerde 30.000 doların altına düşen Bitcoin fiyatında bir düşüşü tetikledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu