HaberlerKripto Para Haberleri

BlockFi, Kripto Para Yatırma Oranlarını Arttırdı

BlockFi'deki işten çıkarmaların ve FTX'ten 250 milyon dolarlık acil durum kredi hattının ardından BTC, ETH, USDT ve diğer kripto para mevduatlarındaki oran artıyor.

Kripto kredi platformu BlockFi Cuma günü yaptığı açıklamada, bir dizi kripto para biriminde mevduat oranlarını artırdığını duyurdu. Bununla birlikte şirket, ayda bir ücretsiz para çekme izni veren politikayı ortadan kaldırarak bir dizi kripto para birimi için para çekme ücretlerini düşürdü. Her iki değişiklik de 1 Temmuz’da yürürlüğe giriyor.

Bu haftanın başında, şirket çok iyi durumda görünmüyordu.

Kripto para biriminin çöküşü, şirketin ana rakibi Celsius’u ortadan kaldırmış gibi göründükten sonra, BlockFi, çalışanlarının %20’sini işten çıkarmak ve 250 milyon dolarlık acil durum döner kredisi için FTX, Sam Bankman-Freed’e başvurmak zorunda kaldı.

Ancak Cuma günkü bir dosyalamada firma, Temmuz ayında BTC, ETH, USDC, GUSD, PAX, BUSD ve USDT için mevduat oranlarını artıracağını söyledi.

Şirket, faiz artırımına izin veren üç faktörden söz ediyor: etkin risk yönetimi, azalan piyasa rekabeti ve makroekonomik getirilerdeki değişiklikler.

Risk yönetimi açısından şirket, bu piyasa gerilemesi sırasında müşteri ödüllerini artırmak için artık kendisine hareket alanı sağlayan geçmişteki muhafazakar stake stratejisinin lansmanını yaptı.

Azalan pazar rekabeti açısından BlockFi, “Perakende platformumuz ve kurumsal kredi departmanımız için %100 çalışma süresini sürdürdük”, diğerleri ise bu işlemleri yavaşlattı veya askıya aldı.

BlockFi, değişen makro ortama atıfta bulunarak, ABD Hazine getirilerindeki keskin artışın borç verme oranlarını ve dolayısıyla mevduat oranlarını yukarı ittiğini kaydetti.

Faiz artışına ek olarak BlockFi, BTC, ETH ve stabilcoinlerin ayda bir kez ücretsiz olarak çekilmesine izin verme politikasına son vereceğini söyledi. Ancak şirket, tüm bu varlıklardaki para çekme ücretlerini azaltacaktır.

BlockFi bir gönderide, “2022’de kripto para çekimlerinin %75’inden fazlası herhangi bir ücret ödemeden yapıldı” dedi. “BlockFi, müşterilerimiz için bu maliyeti sübvanse etti. Artan para çekme talebi nedeniyle, bu talepleri yerine getirme maliyetlerini karşılamak için küçük bir ücret (maksimum 25 $) uygulamaya karar verdik.”

Bugünkü haberlere, The Wall Street Journal’dan FTX’in BlockFi’nin bir kısmını almak için görüşmelerde bulunduğuna dair bir rapor eşlik ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu