Blockchain HaberleriHaberler

Blockchain Amerika’nın Enerji Sorununu Nasıl Çözebilir?

Blockchain Amerika'nın Güç Şebekesi Enerji Sorununu Nasıl Çözebilir?

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Blockchain'in tanımı: Blockchain bir iş ağındaki işlemlerin kaydedilmesi ve varlıkların takip edilmesi sürecini kolaylaştıran, paylaşılan ve üzerinde değişiklik yapılamayan bir büyük defterdir.

Son birkaç on yılda, ABD genelinde elektrik kesintileri önemli ölçüde arttı. Bir Wall Street Journal raporuna göre, 2000 yılında, büyük kesintilerin sayısı 24’ten azdı. 2020’ye gelindiğinde, bu sayı %650’lik bir artışla 180’e yükseldi. Aynı rapor, kamu hizmeti müşterilerinin kesinti saatlerinin sayısını da analiz etti. ve 2013’ten 2020’ye %100’lük bir artış gördü.

Müşteriler, 2013’teki yarıdan daha azına kıyasla 2020’de sekiz saatten fazla elektrik kesintisi yaşadı. Nüfusun gitgide daha fazlası evden çalışmaya devam ederken, milyonlarca kamu hizmeti müşterisi için zamanlama bundan daha kötü olamazdı. Birleşik Devletler.

Kesintilerdeki keskin artışın yanı sıra, elektrik piyasası ülkenin tanık olduğu en önemli devrimi yaşıyor. Elektrik üretmek için rüzgar ve güneş enerjisinin ortaya çıkışı artıyor; tesisler eskisi gibi değil.

Büyüyen pazara ve iklim değişikliği üzerindeki etkisine ayak uydurabilmek için sektördeki düzenlemeler de artıyor. Birçok eyalet, Biden yönetiminin 2035 yılına kadar çözmeyi teklif ettiği bir hedef olan gelecekte karbon emisyonlarını azaltmak için çalışacak yetkiler getiriyor.

Hızla gelişen sektör, yeni teknolojinin ortaya çıkması ve değişen düzenlemelerle birleştiğinde, yetkilileri ülkenin elektrik şebekesinin sürdürülebilirliği konusunda şüpheye düşürüyor. Tesislerin kapanması durumunda sistemin yaşayacağı baskı, yenilerinin zamanında geliştirilemeyeceği gerçeğiyle birleştiğinde, zaten sallantılı olan altyapıya belirsizlik katıyor.

Elektrik şebekesinin değişkenliğine katkıda bulunan diğer bir faktör, bazı iletim sistemlerinin ne kadar eski olduğudur. Yaşanan kesintilerin çoğu, 1930’larda, hatta onlarca yıl önce inşa edilmiş yüksek voltajlı elektrik dağıtım sistemlerinin bolluğuna bağlanıyor.

Kripto Tarafından Desteklenen Enerji Çözümleri?

Bu sayısız faktör bir araya geldikçe, ülkenin elektrik şebekesi giderek daha güvenilmez hale gelmeye devam ediyor ve hızla gelişen sektör ciddi bir çözüme ihtiyaç duyuyor. Eski ve yetersiz işleyen elektrik şebekesini bozmak için blok zincir teknolojisinin gücünden yararlanan bir proje, gelişmekte olan enerji hizmetleri sağlayıcısı Avatu.

Avatu, token ekonomisinin gücünü kullanarak, kırılgan bir elektrik altyapısı sorununu, yenilenebilir enerjinin esnek olmamasını ve tüketicilere yönelik yüksek enerji tüketim maliyetlerini azaltmak için demokratikleştirilmiş enerji sistemini kullanmayı planlıyor. Bunu, geleneksel bir elektrik prizine bağlanan ve Box’ın ağdaki diğer Magic Box’larla wifi ve AvatuChain aracılığıyla etkileşime girmesine izin veren akıllı bir pil olan Magic Box adlı blok zinciri bağlantılı cihazı aracılığıyla yapmayı planlıyor. İnternete bağlı (IoT) 1kWh lityum iyon pillerin dört saatlik bir süre içinde 250Wh deşarj oranı vardır ve kullanıcılar ayrıca kullanımlarını mobil cihazlarındaki bir uygulama aracılığıyla veya masaüstündeki bir gösterge panosundan gerçek zamanlı olarak izleyebilirler.

“Mevcut sistem çöküyor. Avatu’nun kurucusu ve CEO’su Paul Angerame, “Mevcut elektrik enerjisi sistemini merkezi olmayan, demokratik ve karbondan arındırmak ve Halkın Faydası dediğimiz şeyi yaratmak istiyoruz” diyor.

Bunu yapmak için Avatu, arkaik endüstriyi bozmayı ve modası geçmiş teknolojiyi düzeltmeyi, endüstrinin mevcut sorunlu noktalarının çoğuyla mücadele etmeyi amaçlayan bir plan tasarladı.

Angerame, “Mevcut elektrik şebekesi, tutarsız, pahalı ve modası geçmiş 19. yüzyıl teknolojisi üzerine inşa edilmiştir” diye açıklıyor. “Dağıtılmış Magic Box ağımız, kullanıcıların gücü depolamaya, dağıtmaya ve dağıtmaya katılmalarını sağlayacak ve mevcut sistem üzerindeki yükleri hafifletecek ve yerel şebeke esnekliğini destekleyecek ve tüm bunlar kullanıcıyı ağa katkıda bulunduğu için ödüllendirecek.”

Yenilikçi enerji projesi, yerel tokeni AvatuToken ($AVATU) ve AvatuChain’i kullanarak, enerji ile ilgili hizmetlerin dağıtımını merkezi olmayan bir ağ aracılığıyla demokratikleştirmeyi amaçlıyor. Sonuç olarak, Avatu, yerel olarak depolanmış güçle etkileşim kurmak ve dağıtmak için ödüllendirici bir yol yaratarak bireysel tüketicileri güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Efsanevi Yatırımcı Jim Rogers, ABD Dolarının Sonunu Tarafsız Bir Para Birimi Olarak Görüyor Ve Bitcoin Satın Almadığı İçin Pişmanlık Duyuyor

Katkıda bulunan birçok faktör, Amerika’nın artan elektrik kesintisi sorunu için talihsiz bir durum yaratmak için çakıştı, ancak Avatu gibi projelerin benimsenmesi yoluyla, blok zinciri teknolojisinin ortaya çıkması, ülkenin karşı karşıya olduğu ezici krizle başa çıkmak için yeni yollar sunmayı vaat ediyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu