Altcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Blockbuster’ı satın almak ve onu merkezi olmayan bir platforma dönüştürmek için bir DAO oluşturdu

Merkezi olmayan özerk kuruluşlar, dünyanın bazı bölgelerinde yasal olarak tanınmaya başlandı ve bununla birlikte büyük büyüme ve iddialı hedefler geldi. En son DAO, akış devralmadan önce film endüstrisini tanımlayan markalardan biri olan Blockbuster’ı satın almayı hedefliyor. Satın alma işlemini gerçekleştirdikten sonra, onu merkezi olmayan bir film akışı platformuna dönüştürmeyi planlıyor.

BlockbusterDAO olarak bilinen organizasyon, açık bir hedef göz önünde bulundurularak oluşturuldu:

Misyonumuz, Blockbuster’ı ilk kez DeFilm akış platformuna ve hem Web3 markalarının hem de ürünlerinin temel dayanağına, ancak film endüstrisinin geleceğinde bir güç merkezine dönüştürürken, Blockbuster’ı özgürleştirmek ve markayı toplu olarak yönetmek için bir DAO oluşturmaktır.

Blockbuster, 1985 yılında bir ev filmi ve video oyunu kiralama hizmetleri şirketi olarak kuruldu. 90’lı yıllar boyunca, agresif bir şekilde büyüdü ve 9.000’den fazla mağaza ve 80.000 çalışanı ile küresel olarak genişledi. Bununla birlikte, 2000’lerin sonlarında, ekonomik durgunluk ve Netflix ile diğer rakiplerin yükselişi, şirketin 2010 yılında iflas koruması başvurusunda bulunmasıyla düşüşe geçmesine neden oldu. Amerikan televizyon sağlayıcısı.

Büyük düşüşe rağmen, bir DAO şirketi canlandırabileceğine inanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: DAO Maker Hacklendi!

DAO, Blockbuster markasının nostaljik olduğuna ve film tarihinde tarihi bir dönüm noktası olduğuna inanıyor. Onlara göre, şirket “dönüştürme ve dinamik iş kararları verme becerisine sahip olmayan korkunç bir liderlik” olmasaydı bugün hala gelişiyor olacaktı.

BlockbusterDAO, markayı araftan kurtarma ve ona yeni bir canlılık verme zamanının geldiğine inanıyor. Bonus olarak, Blockbuster adı “bir Web3 ürünü olma yolunda ilerliyor” dediler.

Satın alma işleminin tam olarak nasıl yapılacağı konusunda DAO, her biri 0.13 ETH (508 $) karşılığında satacağı NFT’leri basacağını söylüyor. Amaç, Dish Network’ü Blockbuster’ı satmaya teşvik etmek için yeterli olacağına inandıkları 5 milyon dolar toplamak. Fonları topladıktan sonra DAO, Dish üzerinde baskı oluşturmaya yönelik bir farkındalık kampanyası başlatacak ve şirket kapanırsa Blockbuster’ı satın alacak ve tüm fikri mülkiyeti DAO adına tescil ettirecek.

Satın alma işleminden sonra DAO, Blockbuster’ı canlandıracağına inandığı bir dizi adım atacak.

DAO, Web3 ile uyumlu olmak için platform için bir Movie Pass abonelik modeli oluşturmayı ve bu geçişleri yeniden satış değeri olan ERC-20 jetonları haline getirmeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu