HaberlerKripto Para Haberleri

Blackrock’un Müşterilere Kripto Ticaret Hizmetleri Sunmayı Planladığı Haberi Bildirildi

Kripto Alanında Büyük Planlar

New York merkezli Blackrock, kripto alanında büyük planları olan büyük kurumlar için 10 trilyon doların üzerinde varlığı yönetiyor. Başlangıçta Blackrock, müşteri desteği ticareti ve ardından kendi kredi olanaklarıyla kripto alanına girmeyi planlıyor. Varlık yöneticisinin kripto ve Bitcoin alanına girme planları, kurumun devasa profili ve portföyü göz önüne alındığında, dünyanın en büyük kripto para birimi için önemli bir destek.

Konuya aşina olan kişiler, Blackrock müşterilerinin kripto varlıklarını teminat olarak koyarak Blackrock’tan kredi alabileceklerini belirtti. Blackrock’un kamu emekli maaşlarını, kurumsal emeklilikleri, devlet varlık fonlarını ve bağışları ve vakıfları içeren müşteri listesi, Blackrock’un entegre yatırım yönetimi platformu Aladdin (Varlık, Yükümlülük, Borç ve Türev Yatırım Ağı) aracılığıyla Bitcoin ticareti yapabilecek.

Blackrock’un Artan İlgisi

Blackrock, kripto alanına olan ilgisinin katlanarak arttığını gördü. 2020’de Blackrock CEO’su Laurence Fink, Blackrock’un web sitesinde BTC için arama hacminde önemli bir artış olduğunu, artan meşruiyetin bir göstergesi olduğunu belirtmişti. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyalama, Blackrock’un Chicago Ticaret Borsasında işlem gören türev ürünlere dayalı ürünler aracılığıyla BTC’ye yatırım yapmaya başladığını ortaya koydu.

Blackrock, Haziran ayında bir Aladdin blok zinciri stratejisi aramaya başlamış ve artan ilgisini daha da vurgulamıştı. Blackrock ayrıca, hem Amerika Birleşik Devletleri’nde hem de yurtdışında kripto alanında yer alan şirketlerden oluşacak, borsada işlem gören bir fon olan iShares Blockchain ve Tech ETF’yi başlatma planlarını ana hatlarıyla belirtmişti.

Dikkatinizi Çekebilir: AssangeDAO 17.422 ETH Finansmanını Arttırdı, Pak’ın 16.593 ETH Için ‘Sansürlü’ NFT Teklifini Kazandı

Uygulamalı Bir Yaklaşım

Kaynaklara göre, Blackrock kripto alanında çok pratik olmak istiyor ve aktif olarak bu alandaki sağlayıcılara bakıyor. Gelişmelere yakın olan bir başka kişi, kripto ile ilgili riskleri değerlendiren bir çalışma grubunun varlığını ortaya çıkararak, şunları ekledi:

“Herkesin aldığı tüm akışı görüyorlar ve bundan biraz para kazanmaya başlamak istiyorlar.”

Wall Street’in Artan İlgisi

Kripto alanı, Wall Street ve büyük finans kurumlarından önemli bir ilgi dalgası alıyor. Morgan Stanley, Goldman Sachs ve Citi gibi birçok finans kurumu, alanı araştırıyor ve stratejiler geliştiriyor. Blackrock’un %16,3’üne sahip olduğu MicroStrategy de BTC’ye önemli yatırımlar yaptı ve CEO Michael Saylor düzenli olarak firmanın BTC hisseleri hakkında konuşuyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu