Bitcoin HaberleriHaberler

Bitmain, Antminer S19 XP Hyd Sıvı Soğutmalı Bitcoin Madencisini Tanıttı

Bitmain resmi olarak yeni bir sıvı soğutmalı madenci modeli yayınladı. Antminer S19 XP Hyd, 255 TH/s hash oranı sağlar.

Son dakika haber ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Cihazın güç tüketimi 5304 W, enerji verimliliği indeksi 20.8 J/TH.

Bitmain Üretici ayrıca 210 hidro-soğutmalı madenciyi barındıracak bir kap tanıttı. Firma, Antspace HK3 çözümünün ekipmanın yıl boyunca çalışmasını sağladığını söyledi.

Kasım 2021’de Bitmain, ilk olarak 5nm çiplere dayalı Antminer S19 XP’yi sergiledi.

Şirketin önceki amiral gemisi S19 Pro, 7nm yongaları kullanıyor. Cihazın sıvı soğutma nedeniyle en güçlü modifikasyonu, 198 TH / s hashrate sağlar, 27,5 J / TH enerji verimliliği ile 5445 W tüketir.

Şubat 2022’de Amerikan şirketi Intel’in bitcoin madenciliği için Bonanza Mine çipini ve buna dayalı bir prototip cihazı gösterdiğini hatırlayın. Madencinin özellikleri, Bitmain ve MicroBT’nin önde gelen teçhizatlarından önemli ölçüde farklıydı.

Dikkatinizi Çekebilir: ABD Senatörü: “Kripto para birimleri Amerikan ekonomisine yardımcı olabilir”

Ancak, madencilik alanındaki ilk Intel müşterilerinden biri olan GRIID Altyapısı’nın belgelerinde, gazeteciler daha önce duyurulanlardan farklı özellikler buldular. SEC’e yapılan başvuruya göre şirket, bir Amerikan çip üreticisinden 135 TH/s hash oranına ve 26 J/TH enerji verimliliğine sahip hava soğutmalı cihazlar almayı planlıyor. Performans Antminer S19 Pro ile karşılaştırılabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu