Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacmi Apple’ınkinden neredeyse %60 daha yüksek

Kripto para birimleri ana akımda daha yaygın olarak kabul edilir hale geldikçe ve önemli jeopolitik değişikliklerin etkisi altında işlem hacimleri istikrarlı bir artışa tanık oluyor.

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanmış bilinmeyen bir kişi veya grup tarafından 2008'de icat edilmiş bir kriptoparadır. 2009'da bir açık kaynak kodlu yazılım olarak piyasaya sürüldüğünde kullanılmaya başlandı.

Son zamanlarda, bu büyüme, Apple’ı (AAPL) yaklaşık %60 oranında aşan ortalama günlük işlem hacmiyle en belirgin şekilde Bitcoin (BTC) tarafından deneyimlendi.

Elde edilen verilere göre, 9 Mart 2022’ye kadar gözlemlenen bir aylık dönemde ortalama günlük işlem hacmi 15.6 milyar dolardı. Bu hesaplamalar, YCharts verilerine göre 94 milyona ulaşan Apple hisselerinin günlük/seans başına ortalama işlem hacmine ve gözlemlenen 30 günlük dönemde AAPL’nin 166.07$ olan ortalama fiyatına dayanmaktadır.

Karşılaştırıldığında, CoinMarketCap verilerine göre, 30 günlük dönemde Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacmi 24.73 milyar dolardı. Daha kesin olmak gerekirse, bu, Bitcoin’in ortalama günlük işlem hacminin Apple’ınkinden tam olarak %58,42 daha yüksek olduğu anlamına gelir.

Dikkatinizi Çekebilir: NFT talebi azaldıkça Ethereum işlem ücretleri 6 ayın en düşük seviyesine düşüyor

Bitcoin piyasası yönetici emri imzalamaya tepki veriyor

Apple’ı geride bırakan günlük işlem hacmine ek olarak, Bitcoin son zamanlarda bir fiyat artışı yaşadı. Daha önce bildirildiği gibi, fiyatı 9 Mart’ta 42.000 doları aştı.

Bitcoin’in fiyatı, Monero ( XMR ) gibi diğer kripto para birimleriyle birlikte , büyük ölçüde ABD Başkanı Joe Biden’in hükümetin kripto para politikasına ilişkin Yürütme Emri’nin yanlışlıkla sızdırılan taslağı ve bunun saatler sonra imzalanmasıyla itildi.

Bitcoin yedi günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap
Bitcoin yedi günlük grafik. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanında Bitcoin, önceki 24 saate göre %10 artışla 42.321,69 dolardan işlem görüyordu.

Bununla birlikte, platformun ve kripto para biriminin yedi günlük grafiği, fiyatın 44.160 dolardan işlem gördüğü yedi gün öncesine göre hala daha düşük olduğunu veya basın zamanından %4 daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu