Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin’in önümüzdeki hafta yükselme şansı çok az

Bitcoin küresel sorunlarla boğuşuyor...

Bu yazı yazılırken, Irak Kürdistanı’nda bulunan ABD konsolosluğuna olası bir füze saldırısı hakkında bilgi geldi. Bu, her an yerel bir çatışmayı itibari para ve kripto para birimini devalüe eden yeni bir Dünya Savaşına dönüştürebilen jeopolitik bir faktörün ön görülemezliğine bir örnektir.

Ancak, önümüzdeki hafta finansal piyasalar, Merkez Bankaları toplantıları şeklinde, temel istatistiklerden olumsuzluk garantili bir kısım bekliyor.

Çarşamba gününden hafta sonuna kadar ABD Merkez Bankası, İngiltere Merkez Bankası ve Japonya Merkez Bankası yakın gelecek için para politikası parametrelerini açıklayacak. Rekor enflasyon, düzenleyicileri spekülatörleri ve yatırımcıları likiditeden ve dünya ekonomisini ucuz kredilerden mahrum bırakan sert önlemler almaya zorluyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Cüzdanı Parmak İzi Sensörü İle Gelecek

Fed oranındaki bir artış, borsada düşüşe yol açacak ve bu da Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini aşağı çekecektir. 35.000 $ ‘lık BTC desteği, yalnızca oran % 0.25 artarsa ​​geçerli olacaktır. %0,5’lik bir çift adım, fiyatları 29.000 $’da bulunan Haziran ayının en düşük seviyesine “itecek”

Bitcoin'in önümüzdeki hafta yükselme şansı çok az

Bitcoin bu seviyeye hemen ulaşamayacak, İngiltere Merkez Bankası toplantısı doları zayıflatacak, oran artışından sonra sterlini ve ana para birimlerini yükseltecek. İngiliz düzenleyici, Avrupa bölgesindeki en sıkı para politikasına sahiptir.

Japonya Merkez Bankası toplantısı da BTC’nin büyümesi için oynayabilir. Asya’daki enflasyon, Eski ve Yeni Dünyalardan çok daha az büyüme dinamikleri ile daha az göze çarpan bir sorundur. Düzenleyici, Çin’den gelen olumlu istatistiklerle birlikte alıcıları kripto para piyasasına geri döndürecek olan yumuşak bir para politikası bırakacak.

Bitcoin’in son eğilimi, Avrupa’daki ve şimdi de Orta Doğu’daki olaylar tarafından belirlenecek. Çatışmanın tırmanması ve yeni “sıcak nokta” yatırımcıları paniğe sevk edecek. Herhangi bir barış görüşmesi, finansal piyasalarda en güçlü toparlanmaya yol açacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu