Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin’in Düşüşü Tesla’nın Büyük Kayıpları Olabileceği Anlamına geliyor

Bitcoin'in Düşüşü Tesla'nın Büyük Kayıpları Olabileceği Anlamına geliyor

Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı yüksek profilli yatırım, şirketin hisse senedi fiyatı üzerinde bir bulut oluşturmuş olabilir.

Bir CNBC analistine göre, Bitcoin’in ikinci çeyrekteki %40’lık düşüşü Tesla’nın kârlılığı için ciddi sonuçlar doğurabilir.

Elektrikli araç üreticisi, yılın başında kripto para birimine 1,5 milyar dolar yatırım yaptı ve daha sonra likiditesini kanıtlamak için bu holdingin %10’unu sattı. Bununla birlikte, Bitcoin’in fiyatı şimdi Tesla’nın satın aldığı seviyenin üzerinde kalmak için mücadele ediyor.

Kate Rooney’e göre, muhasebe kuralları, Bitcoin’in değeri satın aldığı fiyatın altına düşerse şirketlerin bir değer düşüklüğü ücreti kaydetmeleri gerektiği anlamına geliyor  ve bu, finansal tablolarında gösterilecek.

Adı açıklanmayan kaynakların bu değer düşüklüğü ücretinin 25 milyon ila 100 milyon dolarlık bir zararı tetikleyebileceğini öne sürdüğünü iddia etmeye devam etti.

Tesla, son üç aylık sonuçlarını ayın sonuna doğru açıklayacak.

Şirketin Bitcoin’e yaptığı yüksek profilli yatırımın Tesla hissesinin değeri üzerinde de ağırlık oluşturduğuna dair korkular var.

TSLA bu yılın başından bu yana %10 düşerek 659,58 dolara ulaştı. Ayrıca, Ocak ayında görülen 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 900 dolardan çok uzakta.

Ayrıca Tesla’nın Bitcoin varlıklarının daha fazlasını satıp satmadığı da görülmeye devam ediyor. Böyle bir duyuru, özellikle Elon Musk, şirketin BTC’yi çevresel kaygılar üzerine bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeyi askıya aldığını duyurduğunda, dijital varlığın nasıl keskin bir şekilde düştüğünü göz önünde bulundurarak, kripto piyasalarını kaçınılmaz olarak korkutacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu