Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin’in Ayı Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bu Madencilik Stoklarına Bakın

Bitcoin'in Ayı Olduğunu mu Düşünüyorsunuz? Bu Madencilik Stoklarına Bakın

Bitcoin, düşük 40.000 dolarda mücadele etmeye devam eden fiyatlar ile düşüş eğilimini sürdürdü. Göstergeler düşüşe geçtiği için bu durum yatırımcılar arasında korku ve paniğe yol açtı. Bununla birlikte, bitcoin’in son düşüş eğilimine rağmen, kripto alanında hala en kötü performans gösteren varlık değil. Madencilik hisseleri, daha da yüksek bir düşüş eğilimi kaydettikleri ve göstergeler önümüzdeki haftalarda olumsuz performansa işaret ettiği için en düşüş eğilimi için pastayı aldı.

Bitcoin Madencilik Hisseleri Acı Çekiyor

Bitcoin madencilik stokları, piyasanın çoğu gibi 2021’de muazzam bir yükseliş yaşadı, ancak 2022’ye girerken en kötü performanslardan bazılarını kaydettiler. Genellikle yüksek beta bitcoin işlevi gören bu hisse senetleri, bitcoin’in kendisiyle yüksek oranda ilişkilidir, ancak daha değişkendir. Bu, onları takip ettikleri dijital varlıktan ziyade kapsamlı düşüş eğilimine daha yatkın hale getirir.

Dikkatinizi Çekebilir: Dünyada Tether işlemlerinde lider Türk lirası : Kripto Para Haberleri

Bu oynaklık 2021’de kanıtlandığı gibi tamamen kötü değil. Hisse senetlerinin kısa sürede çok hızlı bir şekilde düşmesi muhtemel olduğu gibi, bu oynaklıktan dolayı fiyat artışları zamanlarında da inanılmaz derecede iyi performans gösteriyorlar. Aynısı, şu anda deneyimlendiği gibi, piyasa düşüşe geçtiğinde de geçerlidir.

Halka açık tüm bitcoin madenciliği hisseleri, son boğa rallisinden bu yana aynı modeli izledi. O zamandan beri, bitcoin aynı zaman diliminde sadece %37’lik bir kayıp kaydetmesine rağmen, bitcoin fiyatı düştüğü için değerlerinin yaklaşık yarısını kaybettiler.

Madencilik endeksi bitcoin'in altında performans gösteriyor
Madencilik endeksi bitcoin’in altında performans gösteriyor

BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaşmasını takip eden iki ayda, halka açık en büyük 15 bitcoin madenciliği şirketini içeren Arcane Research piyasa değeri ağırlıklı endeks, neredeyse %50’lik bir düşüş kaydetti.

En Kötü Performansa Sahip Şirketler

Düşüş eğilimi ile bazı bitcoin madenciliği hisseleri diğerlerinden daha fazla zarar gördü. Birkaçı bitcoin modeliyle güçlü bir korelasyon gösterdi, ancak büyük çoğunluk daha yüksek oynaklık göstermeye devam ediyor.

Halka açık en büyük bitcoin madenciliği şirketi olan Marathon, uzaydaki en yıkıcı kayıplardan bazılarına maruz kaldı. Şirket, 2021’de hisselerinin yüksek performansıyla öne çıktı, ancak o zaman zarfında en yüksek performans gösteren şirket olduğu gibi, uzaydaki en kötü performans gösteren şirket olarak da liderliği alıyor.

Maraton, Kasım ayında BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini takiben %62’lik bir düşüş kaydederek madencilik endeksinde önemli ölçüde düşük performans gösterdi. Ne olursa olsun, madencilik şirketi hala fiyat ve hash oranı açısından en değerli bitcoin madencilik şirketi olmaya devam ediyor. Temmuz 2022’ye kadar hash oranını 13,3 EH/s’ye çıkarmayı hedefliyor, bu da toplam hash oranını yedi ay içinde %280’e çıkaracak.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu