Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Zihinleri Hala Karıştırıyor Buda Kripto Pazarındaki Gerginliklere Yol Açıyor

Teknik analiz, Bitcoin’in 40.600 $’a düştüğü ve Eylül 2020’den beri geçerli olan bir trend çizgisine üçüncü bir dokunuş yaptığı için dibe ulaşmış olabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, piyasa hala gergin bir şekilde sıçramanın onaylanmasını bekliyor.

Kripto piyasası, geçen yılın Kasım ayında 68 bin dolara ulaştığından beri düşüş eğiliminde. Şimdiye kadar düzeltme %41 olarak gerçekleşti. Bu mu yoksa devamı gelecek mi?

Hafta sonu bir tür yardım rallisi gerçekleşti ve Bitcoin %5,6’ya kadar yükseldi. Ancak Pazartesi sabahı, fiyatın yazı yazılırken 41.500 dolara geri döndüğünü gördü. 40.600$’da trend çizgisine bir onay dokunuşu pekala kartlarda olabilir.

Bitcoin Fiyatı
Bitcoin

Yaklaşan bir ölüm haçı, duyguyu tam olarak iyileştirmez. 50 günlük hareketli ortalama, muhtemelen bu hafta Perşembe gününe kadar 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmak üzere. Bu, Bitcoin’in teknik olarak bir kez daha ayı piyasasında olduğu anlamına gelir.

Dikkatinizi Çekebilir: Proof of Work (İş Kanıtı) Proof Of Stake (Hisse Kanıtı) Nedir ?

Bazı analistler, Bitcoin’in, fiyatın yaklaşık 30 bin dolara düştüğü Mayıs/Temmuz düşüşüne benzer bir konumda olduğunu ve ardından kalkmadan ve sonunda Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini gerçekleştirmeden önce bölgede üç ay geçirdiğini söylüyor.

Bitcoin Korku Endeksi
Bitcoin Korku Endeksi

Sokaklarda kan varken satın almak kesinlikle iyi bir tavsiyedir ve bu durumda kesinlikle yapılacak doğru şey olabilir. Duyarlılık düşük ve Korku ve Açgözlülük Endeksi geçen haftanın 29’una kıyasla 23 rakamıyla daha düşük.

Hem Stokastik hem de RSI aşırı satım bölgesine girdi, bu nedenle Bitcoin’in yanı sıra bazı büyük ve temelde sağlam alt’ların ortalamasını almak doğru oyun olabilir.

Ancak, tüm gözler hala Fed’de. Başkan Powell, Wall Street çukuruna nakit akan musluğu kapatabilecek ve ardından yapacağını söylediği 3 faiz artırımını gerçekleştirebilecek mi?

Bu gerçekten olursa, yıl boyunca kripto endüstrisi için işleri daha da zorlaştırabilir. Ama söylemek bir şeydir, yapmak tamamen başka bir şeydir. Mart ayında daralma sona erdiğinde piyasanın nasıl tepki verdiğini göreceğiz. Tıkaç tekrar açılır ve Bitcoin, boğa piyasası anahtarını tam ileriye döndürme şansını elde edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır .

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu