Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Yatırımcıları Hâlâ HODL Stratejisiyle Gidiyor

Analist firması Glassnode, anlayışlı yatırımcıların pozitif bir getiri oranına dönüşü beklemek için bitcoinlerini soğuk cüzdanlara gönderdiğini bildirdi.

Rapora göre, uzun vadeli bitcoin yatırımcıları belirsiz bir makroekonomik ortamda geçen hafta Bitcoin satışlarını artırdı. Uzun vadeli yatırımcılardan gelen artan baskı, bazı kısa vadeli sahiplerini (STH) pozisyonlarından nakavt etti. Daha geçen hafta, 6 aydan fazla bir süredir adreslerde tutulan bitcoinler satışların %5’ini oluşturuyordu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Raporun yazarları, 155 günden daha az bir süredir bitcoin tutan kısa vadeli sahiplerin sayısının azalmaya devam ettiğini, ancak bunun nedeninin mutlaka kripto para birimi satışı olmadığını savunuyorlar. Glassnode, STH’ler BTC’yi daha sık satma eğilimindeyken, arzdaki bir düşüşün “yalnızca bitcoin’in çoğunluğu uykudayken ve 155 günlük eşiği aştığında gerçekleşebileceğini ve uzun vadeli bir stok sahibi arzı haline gelebileceğini” öne sürüyor.

Analistlere göre, gözlemlenen Bitcoin birikim modelleri, genel satış baskısı sabit kaldığı için bir ayı piyasası önermiyor. Ayrıca, satışlardaki son artışa rağmen, dolaşımdaki BTC’nin %75’inden fazlası en az altı aydır atıl durumda. Glassnode, bunun yatırımcıların hâlâ ağırlıklı olarak bir HODL stratejisi izlediğinin kanıtı olduğuna inanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Analistler, yakın gelecekte Ethereum’un büyüyebileceğini tahmin ediyorlar

Raporun yazarları, bitcoin’de uzun vadeli yatırımcıların satışının, yukarı veya aşağı herhangi bir önemli hareketten kaçınan nispeten güçlü bir pazarda gerçekleştiğini belirtiyor. Bunun, genellikle bir düşüş döngüsünün sonunda meydana gelen “teslimatı” engellediğine inanılıyor. CoinGecko’ya göre, BTC fiyatının 15 günlük bir süre içinde 58.771 dolardan 34.977 dolara düştüğü geçen Mayıs ayından bu yana önemli bir “teslimiyet” olmadı.

Bitcoin birikim modellerinin hala ayı piyasası trendlerinin üzerinde olduğuna inanıyor. Kısa vadeli sahiplerin arzının kar/zarar oranı, 2021 ortalarında belirlenen tüm zamanların en düşük seviyesine yakın olmaya devam ediyor. Şimdi, STH madeni paralarının %82’si kırmızı renkte, bu da ayı piyasasının daha sonraki bir aşamasını gösteriyor ve anlayışlı yatırımcılar, pozitif bir getiri oranına dönüşü beklemek için bitcoin’i soğuk cüzdanlara gönderiyor.

Geçen hafta, 69.000 dolardan bitcoin alan bazı yatırımcıların kripto para birimini zararına sattığını iddia etti. Şubat ayında analistler, sıfır olmayan bakiyeye sahip Bitcoin ağındaki adreslerin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 40.276.163’e ulaştığını bildirdi. Daha önce, Bitcoin blok zinciri verilerinin piyasada düşüş eğilimi gösterdiğini iddia etmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu