Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin ve Ethereum çatalları neden büyüdü?

Bitcoin ve Ethereum çatalları neden büyüdü?

En büyük iki kripto para biriminin çatalları – Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum Classic (ETC), eşzamanlı bir artış göstererek, en iyi 30 dijital varlık kapitalizasyonu sıralamasında dünün günlük toparlanmasına öncülük etti. BCH %11, ETC %5 artarken, BTC +0.77 ve ETH +2.07 daha mütevazıydı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bitcoin Cash ve Ethereum Classic’in anormal yükselişi kurumsal haberlerin sonucu değildi, çatallar arbitrajcıların ilgisini çekiyordu.

Bu tüccar sınıfı, BTC, ETH ve kopyalanan blok zincirlerinin döviz kuru dinamikleri arasındaki farkı çekici buldu.

Ethereum Classic gibi Bitcoin Cash’in, geliştiriciler tarafından önerilen güncellemelere katılmayan bir grup madencinin sonucu olarak ortaya çıktığını hatırlayın. Bitcoin söz konusu olduğunda, Vitalik Buterin’in blok zincirini geri alma ve DAO akıllı sözleşmesine fonları iade etme kararı nedeniyle Ethereum bölünmüş olan SegWit’ti.

BTC-BCH, Ekim ayından bu yana en büyük ayrışmaya sahip, Ethereum, dinamikler açısından neredeyse ETC’yi yakaladı.

Bitcoin ve Ethereum çatalları neden büyüdü?
Bitcoin ve Ethereum çatalları neden büyüdü?

Çatallarla yapılan bu tür arbitraj işlemleri, kural olarak, büyümeye geri dönüş öngörüldüğünde gerçekleşir. Tüccarlara göre muhtemelen kripto para piyasası dibe ulaştı. Bir toparlanma durumunda, yatırımcılar en ağır şekilde amortismana tabi tutulan varlıkları alacak ve böylece BCH ve ETC’de daha iyi performans gösteren dinamikler sağlayacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu