Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Üzerinde Hareket Edin – Rus Milyarderin Düşüncesi, İşte En Dikkat Çekici Haber

Bitcoin Üzerinde Hareket Edin - Rus Milyarderin Düşüncesi, İşte En Dikkat Çekici Haber

Milyarder Potanin parasını gezegendeki en büyük rafine nikel ve paladyum üreticisine yatırım yaparak kazandı. Burada kazandığı parayla, mülk ve metaller gibi gerçek dünya varlıklarını tokenize eden Atomyze adlı bir şirketin kurulmasına yardım etti.

Ülkenin Rus kolu artık dijital varlık ticareti hizmetleri sunmasına izin veren bir lisans aldı. Potanin’in Bloomberg makalesindeki bir alıntısına göre , milyarder kripto para birimlerini küçümseyen görünüyor:

“Bazı kripto para birimlerinin aksine, Atomyze gibi platformlar tüketicilere yüksek kaliteli ve güvenli dijital ürünler sunuyor ve güvenilmez ürünleri piyasadan çekebilir.”

Potanin’in duruşu, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin finansal sistem için bir tehdit olduğunu söyleyerek tamamen yasaklanması çağrısında bulunan Rus merkez bankası tarafından olumlu karşılanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Kriptoyla Çalışan Nükleer Silahlar: Kuzey Kore, Çalınan Kripto İle Füze Programına Fon Sağlıyor Son Dakika Haberi

Banka profesyonel blok zinciri ve kendi dijital rublesi, ancak kripto para birimleri konusunda son derece olumsuz, ancak Başkan Putin müdahale etti ve ülkesinin vergilerden yararlanabilmesi için kripto düzenlemesini daha fazla tercih ediyor.

Öte yandan Potanin, dijital ruble piyasaya sürüldükten sonra kriptoyu önemsiz hale getireceği görüşünde. Kripto temsilinin farklı olduğunu ve bunun paranın bir sonraki evrimi olduğunu düşünüyor.

Potanin, “Metal paraların yerini kağıt para aldı ve ardından işlemler nakitsiz hale geldi” dedi. “Dijital finansal varlıklar sadece bir sonraki aşamadır.”

Başlangıçta Atomyze’nin kurulmasına yardım etmek için kullanılan Potanin şirketlerinden bir diğeri olan Interros, Atomyze’ye ve ayrıca bankalar ve borsalar gibi diğer teknoloji şirketlerine yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Atomyze, tokenize edilmiş metaller sunmaya devam edecek ve Norilsk’in Arctic Circle kentindeki emlak tokenizasyonunu test etme planına sahip.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu