Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin rekor yıldan sonra belirsiz 2022 ile karşı karşıya

Bitcoin fiyatı, geleneksel finans desteği sayesinde 2021’de rekor seviyelere ulaştı, ancak kripto para birimi uzmanları, değişken sektör için gelecek yılın 2022 sonucunu tahmin etmekte zorlanıyor.

Aralık 2020 ile Nisan arasında değeri üç katından fazla 60.000 dolardan fazla olan bitcoin, yeni yıla girerken 50.000 doların altında ticaret yapmak için biraz parlaklık kaybetti.

Kripto para yatırım fonu ARK36’nın yönetici direktörü Loukas Lagoudis, “Aşağı yönde daha fazla baskı olasılığı olan mevcut dalgalı ve yönsüz fiyat hareketi, dijital varlık piyasasına çok fazla belirsizlik getirdi” dedi.

Bununla birlikte, dijital varlıkların kurumsal yatırımcılar tarafından sürekli olarak benimsenmesi ve bunların eski finansal sistemlere daha fazla entegrasyonunun, 2022 boyunca kripto alanının büyümesinin ana itici güçleri olacağını da sözlerine ekledi.

– ‘Kriptoda kesinlik yok’ –

Bitcoin’in 2021’deki yükselişi, Wall Street’in kripto para birimine olan artan iştahıyla aynı zamana denk geldi.

Dikkatinizi ÇekebilirBTC Fiyatı 50.000$’a Geri Döndü.

Nisan ayının en yüksek rekoru, kripto para borsası Coinbase’in borsaya girmesiyle gerçekleşti.

Ekim ayının 66.000 doların üzerindeki zirvesi, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda bir bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunun (ETF) veya bir tür finansal aracın piyasaya sürülmesinin ardından geldi.

Tesla patronu Elon Musk, kripto para birimleri hakkında tartışmalı tweet’lerle piyasanın yükselmesine ve düşmesine yardımcı oldu.

El Salvador’un Eylül ayında bitcoin’i yasal bir ihale haline getirme hamlesi de bir izlenim bıraktı.

Ancak, Çin’in kripto para ticareti ve madenciliği üzerindeki baskısından baskı gelirken, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri gibi daha geniş düzenleyici eylem riski bitcoin üzerinde ağırlık oluşturuyor.

Dijital varlık borsası Bequant’ın genel danışmanı Huong Hauduc, “Kriptoda kesinlik yok, düzenlemeyi boşverin” dedi.

“Ancak kesin olan bir şey var ki, ister daha sıkı tüketici koruması ister kurumlar için kuralların netliği olsun, kripto düzenlemesi için çağrı yapan sesler çok daha yüksek çıkıyor.”

2008 küresel mali krizinden sonra oluşturulan bitcoin, başlangıçta özgürlükçü bir ideali destekledi ve merkez bankaları gibi geleneksel para ve finans kurumlarını devirmeyi amaçladı.

Daha yakın zamanlarda, iklim değişikliği gözlemcileri, yeni bitcoin jetonlarını ortaya çıkarmak için gereken bilgisayarlara güç sağlamak için kullanılan büyük miktarda elektriğe dikkat çekti.

– Daha fazla rekabet –

Bazı analistlere göre Bitcoin, özellikle en yakın rakibi ethereum’dan 2022’ye girerken artan rekabet riski altında.

Kasım ayında, Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, sosyal medya platformundan ayrıldığını duyurdu ve kripto para birimine genişlemek üzere göründüğü için dijital ödeme firmasına konsantre olmasına izin verdi.

Şimdilik, bitcoin baskın oyuncu olmaya devam ediyor.

Uzman site CoinGecko’ya göre, kripto para birimi sektörü toplam 900 milyar dolar değerinde bitcoin ile toplam 2.36 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Analist Frank Downing’e göre, ethereum’a kıyasla “bitcoin’in tasarımını geliştirme konusundaki isteksizliği aslında “gerçek bir küresel para olarak hizmet etmek için gereken istikrarı ve tutarlılığı sağlayan bir özelliktir”.

Sorumluluk Reddi
Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu