Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Rallisi, Kripto Yaptırımlarından Sonra Durdu

Rusların kısıtlamaları aşmak için kripto para birimleri kullanmasını önlemek için yaptırımları genişletme olasılığı yükseltildiğinden, Bitcoin son iki gün içinde %16’dan fazla toplandıktan sonra çok az değişti.

En büyük dijital varlık, kazançlar ve kayıplar arasında dalgalandı ve New York’ta öğleden sonra 13:02 itibariyle yaklaşık 43.870 dolardan işlem gördü. Eter de çok az değişti, birçok altcoin de kazançlar ve kayıplar arasında gidip geldi.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısının başlangıcında düşüşe geçen kripto para birimleri, son günlerde kendilerini bir sığınak olarak yeniden ortaya koymuştu. Bu aynı zamanda yaptırımları aşmak için potansiyel bir araç olarak onlara odaklanmayı da artırdı. Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner Çarşamba günü bir televizyon röportajında , Avrupa Birliği ve Yediler Grubu üyelerinin Rusların parasal yaptırımlardan kaçmak için dijital varlıkları kullanmasını engellemek için çalıştığını söyledi.

Londra merkezli LMAX Group’un CEO’su David Mercer, kripto pazarının, kriptonun Rusların yaptırımlardan kaçmasına yardımcı olmadaki rolünü sorgulayan düzenleyicilerden aldığı tüm dikkat için yeterince büyük olmadığını söyledi. Mercer, “Bitcoin veya kriptonun neden seçildiğini bilmiyorum” dedi.

Politikacıların çağrılarına rağmen, dünyanın en büyük kripto borsası Binance, Rus kullanıcılarının platformunu kullanmasını yasaklamayacak, ancak uluslararası yaptırım listelerinde yer alan kişilerin hesaplarını donduracak, kurucu ve CEO Changpeng Zhao Binance, daha önce Bloomberg’e söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Binance CEO’su Tüm Rusları Kripto Borsasından Engellemenin ‘Etik Olmadığını’ Söyledi

Genesis Global Trading Inc.’de piyasa öngörüleri başkanı Noelle Acheson, yaptırım kaçakçılarının kullanması beklenen büyük kripto para birimi işlemlerinin türünün izlenmesinin nispeten kolay olduğunu ve rampalarda veya rampa çıkışlarının sorumlu tutulabileceğini belirtti.

Hisse senetleri ve daha geniş piyasa önlemleriyle karşılaştırıldığında kripto para birimlerinin daha iyi performansı, bazı analistlerin kriptonun sadece riske açık bir varlık olduğu anlatısından bir kopuşa işaret etmesine neden oldu.

Mercer, “Kesinlikle, Bitcoin’e bir miktar alım ilgisi oldu, ancak bu istila yüzünden S&P’den Bitcoin’e geçmenin yeterince önemli olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Bitcoin hala çok küçük bir pazar, bu yüzden fiyatı desteklemek için çok fazla satın alma gerekmiyor.”

CoinShares’in araştırma başkanı James Butterfill’e göre, Bitcoin hacmi büyümesi genellikle siyasi istikrarsızlıkla ilişkilendiriliyor. Ruble kullanan Bitcoin işlem hacmi, Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyeye yükseldi ve bu, Rus para birimi rekor düşük seviyeye düşerken Rusların potansiyel olarak paralarını kriptoya aktardığını gösteriyor.

Hong Kong merkezli dijital varlık ticaret şirketi Satori Research’ün CEO’su Teong Hng, “Bitcoin aşırı baskı zamanlarında iyi performans gösterecek” dedi. “Bitcoin iyi ticaret yapmaya devam etmeli ve ‘anti-kırılgan’ doğası kendini gösterdiği için düşüşlerde alıcılar bulmalı.”

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu