Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin.org’a DDoS saldırısı

Bitcoin.org'a DDoS saldırısı

Bitcoin bir DDoS belirgin Bitcoin sitesi, saldırı hakkında topluluk bilgi verildi Bitcoin.org . Twitter kimliğinin arkasındaki isimsiz kişilik @CobraBitcoin Pazartesi günü saldırıyı bildirdi.

@CobraBitcoin şunları söyledi:

Bu saldırı, birkaç kişiyi bu tür saldırılara karşı alternatiflere veya güvencelere bakmaya çağırdı. Bu, eski bir Bitcoin Core geliştiricisini “Bitcoin yazılımını indiren kullanıcıların listesini dünyanın en büyük bal küpü tarafından listelenmek üzere ifşa etmemeye” teşvik etmeye teşvik etti.

Kobra şunları kaydetti :

“Eski zamanlarda çoğu DDoS saldırısına karşı makul bir mücadele verebilirdiniz. Şimdi istediklerinde seni aşağı indiriyorlar. Artık “kavga” yok, aşağı inin ve onlar sizi rahat bırakana kadar yerde kalın.”

Raporlara göre, saldırganlar sitenin hizmetlerini ve operasyonlarını geri yüklemek için 0,5 BTC (17,012 $) talep etti. Ancak, basının yayınlandığı tarihte, web sitesi hala erişilebilir durumdaydı.

DDoS saldırıları, bir sitenin ana bilgisayarını veya altyapısını, ana bilgisayarı sistemi bunaltacak ve çalışmaz hale getirecek şekilde istek trafiğiyle doldurarak hedef almanın popüler bir yoludur.

Bitcoin.org’un bu saldırısı şüpheliydi çünkü web sitesinden yakın zamanda Londra yüksek mahkemesi tarafından Bitcoin White paper’ı web sitesinden kaldırması istendi. Bunun nedeni, nChain Baş Bilimcisi Craig Wright tarafından web sitesine karşı açılan davaydı. Cobra, kimliklerini açıklamamaya karar verdiği ve ortaya çıkmadığı için Wright’a varsayılan bir karar verildi. Bunu takiben, Bitcoin.org, İngiltere’deki kullanıcılar için Bitcoin teknik incelemesine erişimi kısıtlamak ve Bitcoin yazılımının indirilmesini de kapatmak zorunda kaldı.

Bazı kullanıcılar Wright klanından birinin olaya karıştığını düşünürken, diğerleri bir çıkış yolu bulmaya ya da en azından önlemeye çalışıyordu.

Bu arada, Bitcoin değeri son 17 saatte neredeyse %5 değer kazandı ve şu anda 34.750 dolardan işlem görüyordu.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu