Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin neden 50.000 doların altında? Uzman Analist Açıklıyor!

Analist, Bitcoin'in neden 50.000 doların altında olduğunu açıklıyor

Blockware Lider Analisti Will Clemente, Bitcoin’in neden 50.000 doların altında işlem gördüğünü açıkladı ve amiral gemisi kripto para biriminin grafik modellerini dikkatlice araştırdığını ve kesin bir sonuca vardığını belirtti. Uzman ayrıca, sanal para biriminin son 2 ayda yukarı yönlü bir konsolidasyon modelinde kaldığını vurguladı.

Son dakika haber ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin.

Ona göre bu, tüccarların ve yatırımcıların BTC kurunun hangi yönde ilerleyeceğini henüz belirlemediğini gösteriyor. Yakın gelecekte, ek sinyaller beklemeliyiz ve ancak o zaman ilk kripto para biriminin daha fazla fiyat beklentileri bilinebilir.

Clemente’e göre mevcut grafik, Bitcoin’in Ocak ayının sonundan – Şubat 2022’nin başından beri oluşan bir aralıkta hareket ettiğini gösteriyor. O zamanlar dijital altın yaklaşık 45.000 dolardan işlem görüyordu. Bir toparlanma döneminden sonra BTC oranı 37.000 dolarlık yerel bir dip noktaya ulaştı ve ardından yeni bir büyümeye geçti.

Dikkatinizi Çekebilir: CoinShares, FlowBank’taki hissesini geri aldı

Analist, bir sonraki hareket döngüsü sırasında boğaların bir kez daha menzil modelinin üst sınırını geçemediğini kaydetti. Bitcoin fiyatı tekrar 38.600 dolara düştü Direnç seviyesini kırmak için birkaç başarısız girişim oldu, bu hem perakende hem de kurumsal yatırımcılardan satın alma gücü eksikliğini gösterebilir.

Bunun temel nedenleri, teklif verenlerin korkusu ve belirsizliğiydi. Kripto para biriminde ve geleneksel finans piyasalarında ek sinyallerin olmaması, yatırımcıların büyük ölçekli hareketler için gerekli olan likiditeyi sağlayamamasına neden oldu.

Buna ek olarak, tüccarlar aktif olarak merkezi borsalardan dijital fonları çekiyor ve bunları kendi cüzdanlarında saklamayı tercih ediyorlardı.

Daha önce, Coinfili.com editörleri, Bitwise direktörü Matt Hogan’ın bu yılın ikinci yarısında kripto para piyasasının hızlı büyümesini öngördüğünü bildirmişti.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu