Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin madenciliğinin çevresel etkisi hakkında bir gözetim raporu hazırlanıyor

Konuyla ilgili bilgi sahibi üç kaynağın Coinfili.com’a verdiği demeçte, bir Kongre alt komitesi kripto para birimlerinin, özellikle de bitcoin madenciliğinin çevresel etkilerini incelemek için bir duruşma hazırlıyor.

House Energy and Commerce Committee’nin Gözetim ve Soruşturmalar alt komitesi, görünüşe göre, iş kanıtı kripto doğrulamasının, özellikle Bitcoin ağının enerji kullanımını açıklamak için bir tanık listesi üzerinde çalışıyor.

Zamanlama ve tanık listesi henüz belirlenmedi, ancak duruşma ay sonunda gerçekleşebilir. Alt komite ile ön duruşma görüşmelerine katılan bir kaynak Coinfili’ye, daha geniş komitenin New York Eyaletindeki son olaylar ışığında özellikle endişelendiğini söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin 50.000$ Direncini Kırdı

Bitcoin madenciliği bu yılın başlarında Çin’den ayrıldığından, ABD dünyadaki ağın en büyük hash gücü kaynağı olarak devraldı . Bir dizi madencilik operasyonu New York’un yukarısındaki eski enerji santrallerine taşındı ve bu da medyanın ve politikacıların dikkatini Texas ve Wyoming gibi eyaletlerdeki eşzamanlı dalgalanmalardan daha fazla çekti.

Ekim ayında, 70’den fazla çevre grupları yazdı gözetimi soran Meclisi ve Senato’da liderlerine. Ve Aralık ayının başlarında, Senatör Elizabeth Warren , New York ihtilafındaki en tanınmış madencilik operasyonu olan Greenidge’e yazarak uygulamalarından hesap vermelerini istedi. Günler sonra, New York Times eyaletteki madenciliğin yükselişini eleştiren bir rapor yayınladı. Eyalet milletvekili Anna Kelles, bu yılın başından beri bu çevresel kaygılar konusunda alarm veriyor .

Gözetim Alt Komitesi çalışanları, duruşma hazırlıklarını onaylamak veya reddetmek için yorum taleplerine yanıt vermedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu