Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Madenciliği, Son Ayarlamadan Sonra %7,3 Daha Zorlaşıyor

Bitcoin Madenciliği, Son Ayarlamadan Sonra %7,3 Daha Zorlaşıyor

Kısaca

  • Bitcoin madenciliği %7.3 daha zor hale geldi, bu da madenciler arasında daha fazla rekabet olduğu anlamına geliyor.
  • İki aylık ardışık düşüşlerden sonra ikinci pozitif ayarlama.

BTC.com’daki verilere göre, ağın son iki haftada bir değişmesinden sonra Bitcoin madenciliği bugün %7,3 daha zor hale geldi . Çin’in madencilik baskısının Bitcoin’in hash oranını %55 oranında düşürmesinden ve zorluk seviyesini yarıya indirmesinden bu yana ikinci olumlu ayarlama .

Bitcoin madencileri, Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulamak için gerekli olan karmaşık denklemleri çözmek için rekabet eden güçlü bilgisayarlardır. Çabalarının karşılığında, Bitcoin blok zinciri madencileri yeni basılmış Bitcoin ile ödüllendiriyor.

Bitcoin’in madencilik zorluğu, Bitcoin madenciliği için ne kadar hesaplama gücünün gerekli olduğunu ölçer. Blok zinciri, her 2016 bloktan sonra, kabaca iki haftada bir, ağı destekleyen değişken hesaplama gücünü hesaba katmak için zorluğu ayarlar.

Bugünkü zorluk ayarlaması, art arda ikinci pozitif ayarlamadır. 31 Temmuz’daki son düzenlemeden sonra Bitcoin madenciliği %6 daha zor hale geldi . Olumlu eğilim, Bitcoin’in madenciliğinin tüm zamanların en yüksek artışı olan %21,53 daha zor hale geldiği Mayıs ayının ortasına yakın değil.

Bu rekor kırıldıktan kısa bir süre sonra, Çin Bitcoin madencilerini çökerttiğinde Bitcoin’in zorluk oranı keskin bir şekilde düştü . “Finansal riskleri önlemek ve kontrol etmek” için tasarlanan baskı, art arda dört zorluk düşüşüne yol açtı.

3 Temmuz’da Bitcoin madenciliği , madeni paranın 12 yıllık tarihindeki en büyük zorluk düşüşü olan madencilik yapmak için %28 daha kolay hale geldi . Toronto merkezli Bitfarms’ın baş madencilik sorumlusu Ben Gagnon’un yaptığı bir analize göre, neredeyse tüm Çinli madenciler o zamana kadar çevrimdışı olmuştu. 18 Temmuz’da yapılan bir sonraki düzenlemede Bitcoin madenciliği madenciliği %4.81 daha kolay hale geldi .

Çin baskısı, zorluk ayarlamasını çok etkiledi çünkü bazı tahminlere göre Çinli madenciler Bitcoin ağının hash oranının %65’ini oluşturuyordu . Çin hükümeti madencileri Mayıs ve Haziran aylarında dükkanı kapatmaya zorlamadan önce, Bitcoin’in ortalama hash oranı 15 Nisan’da 198 EH/s ile zirveye ulaştı. Sıkıştırmadan sonra hash oranı 89 EH/s’ye düştü.

Çinli madenciler daha sonra Kazakistan gibi ülkelerde ucuz elektrikten en iyi şekilde yararlanmak için toplu olarak Orta Asya’ya göç etti veya Kuzey Amerika veya Afrika’daki madencilik çiftliklerine madencilik makineleri sattı .

Bugünkü zorluk ayarı ve önceki 31 Temmuz ayarı, daha fazla madencinin tekrar çevrimiçi hale geldiğini gösteriyor. Hash oranı şimdi 106 EH/s’de duruyor.

Fransa merkezli madencilik şirketi Big Block Datacenter’dan 10 Ağustos’ta yayınlanan bir video , Kongo’da inşa edilen yeni bir Bitcoin madenci sitesini gösteriyor , ancak madenci hareketleri veya makinelerin kaynağı hakkında doğrulanabilir veriler elde etmek zor.

Madencilerin yakın zamanda Çin’e dönmesi pek olası değil. 31 Temmuz tarihli bir politika notunda Çin, baskıya olan bağlılığını yineledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu