Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Madenciliği (HashRate) Zorluk Puanı Yeniden Yükseliyor

Bitcoin madencilik ekosistemi, Çin’in madencilik operasyonlarının karşı karşıya olduğu bir baskıyı bildirmesinden sonra artan bir madencilik zorluğuna tanık oluyor.

Sıkıştırmanın zirvesi, dörtte üçe kadar küresel bir hash oranıyla sonuçlandı. BTC.com en son veriler bir Bitcoin madenciliği zorluk ortaya tarihli 17 Haziran 2021 geri.

İlgili İçerik : 2021, Çinli kripto madencileri için acımasız bir yıl oldu

Bitcoin madencilik ekosistemi, Haziran ortasından bu yana 15 Terahash’i (TH) geçen iki ardışık sıçramada zorlukta %13,77’lik bir artış kaydetti. Bunu, Çin’den gelen Bitcoin madencilerinin artık çeşitli kripto dostu ülkelere yerleşmesine borçlu.

Bir sonraki ayarlamanın 27 Ağustos’ta olması bekleniyor ve madencilik zorluğunu yaklaşık 15.63TH’ye çıkarmayı hedefliyor.

Bitcoin’in madencilik zorluğu,   Çin’deki yerel madencilik operasyonlarına yönelik önce 25 TH’lik zirvesine ulaştı . Çin’deki madenci sayısındaki beklenmedik düşüş, blokları onaylama konusundaki çekişmeyi azalttı. Bu, Bitcoin ağındaki mevcut madencilerin daha fazla getiri elde etmesini sağladı.

İlgili İçerik : Hint Borsaları Ayı’nın Gelişinden Etkilenmedi

Çin’de Bitcoin Madenciliği Zorluğunun Nedeni

Çin’in Bitcoin (BTC) madenciliği taahhüdü ABD’nin aksine %46’ya düştü. Bununla birlikte, küresel olarak madencilik hash oranının yaklaşık %17’sine ev sahipliği yapıyorlar, bu da durgunluğun arttığını gösteriyor.

Kuantum Ekonomisi ve kripto analisti Jason, bu mekanizmanın madencilik karını %7,3 oranında azalttığını ortaya koydu.

Tartışmayı tamamlarken Mike Colyer, “Çeşitli türde makineler Çin’den geliyor ve yeni yuvalara ihtiyaçları var” dedi.

İlgili İçerik : Bitcoin Madenciliği Yüzde 5 Daha Kolaylaştı

Mike Colyer, New York merkezli bir dijital para birimi grubu olan Foundry CEO’sudur. Coyer, modern nesil Bitcoin madencilik teçhizatlarının daha verimli olacağı sonucuna vardı. Eşdeğer miktarda elektriğin şiddetli gücünü ikiye katlayacaktır.

Ayrıca, Çin’in Bitcoin madenciliğine karşı rallisi, madencilik operasyonları tarafından tüketilen elektrikten kaynaklanan enerji endişelerine dayanmaktadır.

İlgili İçerik : Uniswap’ın UNI Token’i, 30 Dolara Çıktı

Bitcoin madenciliği zorluğu artarken, BTC yükseliş eğilimini sürdürüyor
Bitcoin madenciliği zorluğu artarken, BTC yükseliş eğilimini sürdürüyor

Sıkıştırmanın ardından Bitcoin madencileri için en iyi alternatif haline gelen ülkeler Kazakistan, Rusya, Kanada ve ABD oldu.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu