Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin kripto pazarındaki hakimiyetini güçlendiriyor

BTC yay geriyor, kripto pazarındaki gücünü gösterebilir en yakın zamanda. Bitcoin için bir kaç yorum...

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, kripto para piyasası satıcıların baskısı altında kaldı. Bitcoin, psikolojik olarak önemli olan 30.000 dolarlık destek seviyesini uzun süre tutmayı başardı, ancak bu kale de ayıların baskısı altına girdi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Birçok analitik portal, kripto pazarındaki Bitcoin hakimiyet seviyesinin yaklaşık %46 olduğunu belirtiyor. Çoğu altcoin için bu, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki enflasyonist baskılar karşısında, makul ve hayal edilemez rekorları kıran ciddi bir tehdit oluşturuyor.

10 Haziran Cuma günü Amerika’da tüketici fiyat endeksi verileri ortaya çıktı. %8,6’ya ulaşırken, çoğu uzman rakamın %8,3’te kalacağına inanıyordu.

Bu koşullar altında Merkez Bankası’nın para politikasını sıkılaştıracağını anlamak için vizyoner olmaya gerek yok. Bunun mantıklı sonucu, kilit yeniden finansman oranında bir artış olacaktır. Bu durum borsa üzerinde ciddi bir baskı yaratacaktır. Ve kripto para birimlerinin hisse senedi endeksleriyle yakın ilişkisi göz önüne alındığında, dijital varlık segmenti de saldırı altında olacak.

Bu arada, Bitcoin baskınlık endeksi %46 işaretine yaklaştı. Bu, amiral gemisi kripto para biriminin bir savunma varlığı olarak hareket etmeye başladığını gösteriyor (kurumsal sermayenin ilgisi artıyor). Ancak bu eğilim, oldukça haklı olarak piyasa katılımcıları tarafından yüksek riskli varlıklar olarak görülen altcoinler için geçerli değildir.

Bu, Bitcoin’in yakın gelecekte istikrarlı bir yükseliş eğilimine gireceği anlamına gelmiyor. Yatırımcılar hala değerli metaller ve ABD doları karşısında geleneksel savunma varlıklarına öncelik veriyor ve BTC bir tür “alternatif havaalanı” haline geldi.

Seslendirilen faktörlerin kombinasyonu, kripto pazarının henüz dibe ulaşmadığını gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in diğer madeni paralara göre daha istikrarlı bir şekilde hareket etme olasılığı var.

Daha önce, Coinfili.com editörleri Binance Coin fiyatlarının %5 oranında keskin bir şekilde arttığını bildirdi. Bu, Binance’in büyük kripto ödeme sağlayıcısı TrippleA ile uzun vadeli bir ortaklık imzaladığı haberiyle desteklendi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu