Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Analizleri

Bitcoin İçin Ayı Piyasası Küresel Tartışma Veriler mi ? Tecrübeler mi ?

Bitcoin İçin Ayı Piyasası Küresel Tartışma Veriler mi ? Tecrübeler mi ?

Geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine fırladıktan sonra, Bitcoin ilk büyük düşüşünü yaşadı.

Medya zaten buna ayı piyasası diyor ve ayılar buna balon diyor.

Bu, kriptosferde mide bulandırıcı bir şekilde tekrarlanan tanıdık bir senaryo. Şimdi buna inanmanın zamanı mı?

Bitcoin düştü. Bir yıl kadar kısa bir süredir kripto piyasasındaysanız, bunun her zamanki gibi iş olduğunu bilirsiniz.

Bitcoin yükselir, sonra düşer. Sonra genellikle tekrar yükselir, sonra düşer. Muhalifler, her düşüşte koro halinde bunun bir balon, bir çarpışma ve korkunç bir yatırım olduğunu söyleyerek ortaya çıkıyor.

Kripto oyununda yeniyseniz, bu nakaratlara alışın.

Bitcoin Değerinin %20’sini Kaybediyor (Yine)

Dünyada ve kripto para dünyasında dalgalı bir hafta oldu . CoinMarketCap’e göre, amiral gemisi kripto para birimi dört gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.000 dolardan 31.000 doların altına düştü.

biitcoin grafiği
biitcoin grafiği

Aylık grafik? Çok daha iyi görünmüyor:

btc grafiği
btc grafiği

Investopedia tarafından tanımlandığı gibi , bir piyasa %20 veya daha fazla düştüğünde ayı piyasası oluşur. Bu düşüşe genellikle “yaygın karamsarlık ve olumsuz yatırımcı duyarlılığı” eşlik ediyor.

Bitcoin son zamanlarda değerinin %20’sini kaybetti. Ve varlık hızla yükselirken bile Bitcoin’e karşı çıkanların sıkıntısı yok. Dolayısıyla CNN , varlığın ayı piyasasında olduğunu söylediğinde , teknik olarak yanlış değil.

Ancak Bitcoin veya kripto pazarında yeni değilseniz, bunun çılgın bir ifade gibi geldiğini bilirsiniz.

Sonuçta, Bitcoin bu boğa koşusu sırasında birkaç kez değerinin yaklaşık %20’sini kaybetti .

Eylül başında, bir haftadan kısa bir sürede 12 bin dolardan 10 bin dolara düştü.

24 Kasım 2020’de Bitcoin iki gün içinde yaklaşık 19.200 dolardan 16.700 dolara çıktı.

btc
btc

Bundan üç gün sonra, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ve şimdi değeri 35.000 doların üzerinde ve medya buna ayı piyasası diyor.

Şuanda Gerçekten Bir Ayı Piyasası mı Geldi ?

Dediğimiz gibi, her fırsatta Bitcoin’i şeytanlaştırmaya hazır bir sürü insan var. Dik bir düşüş yaşandığında, genellikle en gürültülü oldukları zamandır.

Uzun zamandır Bitcoin alaycısı Peter Schiff, alevleri beslemek için Twitter’a gitti:

Bank of America Securities’in baş yatırım stratejisti Michael Harnett, Bitcoin’in ” tüm balonların anası ” gibi göründüğünü söyledi . ”

Gerçekten mi Michael? The Atlantic, Bitcoin’i ” şimdiye kadarki en bariz balon ” olarak adlandırdığında, tüm balonların anasının 2017’de olduğunu sanıyordum . ”

Haziran 2020’de Peter Schiff, Bitcoin’i tutan herkesin bu “balon”un zirvesi sırasında satması gerektiğini söyledi çünkü Bitcoin 2020’de tüm zamanların en yüksek seviyesine “yaklaşamayacak bile”. Aralık 2020.

Ben de Peter Schiff kadar yanılmış olsaydım, kripto para birimine gölge düşürmeye çalışırdım.

Son grafikler tehlikeli görünse de, geri çekilip uzun vadede nerede olduğumuza bakalım.

2017 bir balon olabilir, ancak tarihte patlayan, sonra yeniden şişen, ardından önceki yüksekleri geçen çok fazla balon olmadı.

Ve büyük bir boğa piyasasında bile görünmeyen çok fazla ‘ayı piyasası’ olmadı.

Sorumluluk Reddi: Bu makaledeki görüşler, coinfili.com’un görüşlerini yansıtmaz.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu