Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin, Hükümetin Kanadalı Kamyoncuların Almasını Engelleyemediği Tek Şey: İlgi Çekici Haber

Kanadalı kamyoncular için hayat şu anda kolay olamaz. Polis, kabinlerini dondurucu soğuklarda ısıttığı yakıtı alıyor, hatta polis yemek yapmalarını önlemek için kamyonlarından odun alıyor.

Saklananlar sadece temel insan gereksinimleri değil. Çok ihtiyaç duyulan fonların kamyonculara ve ailelerine ulaşması da engelleniyor. GoFundMe, platformunda iyi dilekler tarafından toplanan yaklaşık 8 milyon dolara sahipti. Ancak platform, protestocu şiddetini bunun ana nedeni olarak göstererek bu fonları alıkoymayı üstlendi .

GoFundMe, kamyonculara toplanan parayı göndermeyeceğini açıkladığında GiveSendGo ihlale girdi. Bu Hristiyan platformunda 8 milyon dolar daha toplandı ve Ontario mahkemesinin ihtiyati tedbir kararına rağmen platform, mahkeme kararını tweetleyerek protesto etti:

Bitcoin, Hükümetin Kanadalı Kamyoncuların Almasını Engelleyemediği Tek Şey: İlgi Çekici Haber
Bitcoin, Hükümetin Kanadalı Kamyoncuların Almasını Engelleyemediği Tek Şey: İlgi Çekici Haber

Kanada hükümeti GiveSendGo fonlarını dondurdu ve bir sonraki hamle onları ele geçirmek olabilir. GiveSendGo’nun kurucu ortağı ve CFO’su Jacob Wells, GoFundMe’nin kararını “büyük bir PR hatası” olarak nitelendirdi ve platformunu tarafsız tutacağına söz verdi.

Kitle fonlaması platformları, merkezileştirilmiş varlıklardır ve merkezi bir ofise sahip olan ve bu nedenle hedef alınabilen herhangi bir kuruluş gibi, yalnızca finanse edilen projeler başkanlık hükümetinin siyasi gündemiyle buluştuğu sürece çalışabilirler.

Tabii ki, neyin devlet karşıtı fon olarak değerlendirildiği konusunda büyük bir tartışma var ve bazen siyasi arzular ile protesto hakkı arasında son derece ince bir çizginin var olduğu iddia edilebilir.

Bir finansman platformunun tartışmaya girmesi ve bir tarafta yer alması, en azından platformlarının kullanıcılarının güvenini korumak istiyorlarsa, kesinlikle en iyi davranış şekli değildir.

Dikkatinizi Çekebilir: Ethereum Fiyat Tahminleri: 2022 ve Sonrası?

Özel Dijital Para Birimleri, Kullanıcıların Özerkliklerini Korumasını Sağlar

Neyse ki, Bitcoin gibi bazı özel dijital para birimleri tamamen tarafsız bir şekilde çalışır. Yayınları, ilk piyasaya sürüldüklerinde kodlanır ve bu nedenle herhangi bir hükümet dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü taraf tarafından manipüle edilemezler. Şimdiye kadar, kripto kitle fonlaması platformu Tallycoin aracılığıyla Kanadalı kamyonculara en az 900.000 dolar gönderildi .

Herhangi bir merkez bankasının keyfine göre daha fazla kripto para basılamaz, bu da onları elinde tutanların satın alma gücünü düşürür. Bir ekonominin yolunu değiştirmek için kodun hiçbir kısmı manipüle edilemez.

Bunlara el konulamaz ve hiçbir banka veya hükümet, sahibine bunları neye harcayabileceğini ve kime gönderebileceğini söyleyemez. Bireyin egemen parası olarak hareket ederler ve neredeyse tamamen başarısız olma noktasına kadar yanlış yönetilen fiat para sisteminin tamamen dışındadırlar.

Ottawa’daki mevcut durum gibi durumlarda, kripto para birimi barışçıl bir protesto düzenlemek isteyen bir grup için mükemmel bir cevaptır. İşini %100 tarafsız kalarak yapıyor ve çoğu kişi, herhangi bir zorbalıktan bağımsız olarak kendi kararlarını vermek isteyen herkes için özgürlüğün son kalesi olduğunu iddia edebilir.

Bazı politikacılar veya bankaların ve finans kuruluşlarının liderleri Bitcoin gibi kripto para birimlerini eleştirdiğinde, getirdikleri şeffaflığı anlayamazlar. Kriptolar blok zinciri teknolojisine dayanmaktadır, bu nedenle bir kripto para biriminin tarihi boyunca yapılan her işlem izlenebilecek bir yol bırakır.

Aynı şey fiat para birimleri için de söylenebilir mi? Tabii ki değil. İtibari para sisteminin temel direkleri olarak adlandırılan bankalar neden yasadışı suistimaller için bu kadar çok para cezası ödüyorlar?

Bitcoin @DanHeld Twitter Paylaşımı - Son Dakika Haber
Bitcoin @DanHeld Twitter Paylaşımı – Son Dakika Haber

Günün sonunda, Kanadalı kamyoncular ya başarılı olacak ya da başarısız olacak. Ancak başkasından para alma hakkı da protesto hakkı kadar temel bir haktır. Kripto para birimleri bize bu hakkı veriyor. Uzun devam etsinler.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu