Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin hakimiyeti %40’ın altına düşüyor

Bitcoin’in pazar hakimiyeti düşmeye devam etti ve bu hafta %40’ın altına düştü. Tradingview’den alınan verilere göre bu, Ocak 2018’de tüm zamanların en düşük seviyesi olan % 36.7’ye çok yakın .

Bitcoin ( BTC ) piyasa hakimiyeti, BTC’nin piyasa değeri ile toplam kripto piyasa değeri arasındaki oranı ifade eder.

Bu, hakimiyetin 2021’de ilk düşüşü değil . Mayıs ayında Cointelegraph , Coinmarketcap’a göre BTC’nin birleşik kripto varlık kapitalizasyonunun sadece % 40,3’ünü temsil edecek şekilde düştüğünü ve Eylül ayında tekrar aynı seviyeye yaklaştığını bildirdi.

Bitcoin eleştirmeni ve Europac başkanı Peter Schiff , 29 Aralık’ta etkinlik hakkında tweet attı ve bunun BTC’nin “ilk hareket eden rekabet avantajını kaybettiğinin” göstergesi olduğunu söyledi.

TradingPlatforms tarafından 27 Aralık’ta yayınlanan araştırma , verilerin yaklaşan bir ” alt sezon ” sinyali verebileceğini belirtti . Son yedi yılda, altcoin piyasası hakimiyeti, 2014’teki %21’den bu ay yaklaşık %60’a üç kat arttı.

Ethererum en ( ETH en ) pazar hakimiyeti neredeyse $ 500 milyar 20% ‘den oturmak devam ediyor. Geçen yıl boyunca, ETH’nin piyasa hakimiyeti %10’dan ikiye katlandı.

24 Aralık tarihli bir tweet’te, Crypto analisti “Altcoin Sherpa”, “alt sezon”un bir yıl boyunca devam ettiğini iddia etti. BTC’nin piyasa hakimiyetini izleyen bir grafiğe atıfta bulundular ve düşüş eğiliminin devam edebileceğini öne sürdüler.

Kurumsal yatırımın hakimiyet ölçüsünün altına bir zemin koymaya yardımcı olup olmayacağını göreceğiz. 28 Aralık’ta CNBC ile yaptığı röportajda Genesis Trading’in piyasa içgörüleri başkanı Noelle Acheson, 2022’de hızlanan kurumsal kripto yatırım büyümesinin “güçlü işaretlerini” görebileceğini söyledi.

Son 12 ayda kripto alanındaki kurumsal yatırım artışının “şaşırtıcı” olduğunu söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) 80.000 Dolar Olması An Meselesi

Ekim ayında, uluslararası bankacılık devi JPMorgan’ın analistleri, o sırada BTC rallisinin kurumsal yatırımcıların artan iştahıyla körüklendiğini belirtmişti. “Kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e geri döndüğünü, belki de onu altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak gördüklerini” iddia ettiler.

Glassnode’un zincir üstü verilerine göre , BTC’nin kısa vadeli arzı %32 oranında azalmasına rağmen, uzun vadeli sahipleri 2021 boyunca hazinelerine %16 ekledi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu