Bitcoin Haberleri

Bitcoin Hafta Başı 40 bin Doları Gördü

Geçen Salı, Bitcoin bir ay içinde ilk kez 30.000 doların altına düştü.

Pazar gecesi, sadece beş gün sonra, Bitcoin %30 daha yüksekti ve 40.000 dolara çok yaklaştı. En iyi kripto para birimi hafta sonu boyunca çarpıcı bir şekilde toparlandı ve Pazartesi sabahı Asya piyasaları açıldığında daha da hızlandı.

Ethereum ayrıca geçen hafta %22 artarak 2.300 doların üzerine çıkarak uzun bir düşüş eğiliminden geri döndü.

Muhtemelen kripto pazarlarını canlandırmaya yardımcı olan birkaç yeni haber olayı var.

Çarşamba günü “The B Word” adlı Bitcoin yanlısı sanal bir etkinlikte Elon Musk, Tesla gibi Bitcoin’e sahip olduğunu ve buna inandığını yinelediğinde Bitcoin’cileri memnun etti ve ayrıca diğer şirketi SpaceX’in Bitcoin’i bilançosunda tuttuğunu açıkladı. Ayrıca ilk kez bir miktar Ethereum’a sahip olduğunu ve Ethereum’un üzerine inşa edilmiş hızlı ticaret yatırım endüstrisi olan DeFi’nin (merkezi olmayan finans) bir “hayranı” olduğunu söyledi. Rapçi Busta Rhymes, Bitcoin’e yüklediği olaydan o kadar ilham aldı ve şimdi Ethereum’u “araştırıyor”.

Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ARK Invest CEO’su Cathie Wood da sanal etkinlikte konuştu. Wood’un firması , geçen hafta Coinbase ve Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) hisselerini yükleyerek kripto düşüşünü satın aldı.

Amazon’daki bir kripto iş listesi,  kripto pazarlarındaki yenilenen heyecana eklendi.

Amazon, Dijital Para Birimi ve Blockchain Ürün Lideri için bir rol listeledi ve medyaya yaptığı bir takip açıklamasında şirket, “Kripto para birimi alanında meydana gelen yeniliklerden ilham alıyoruz ve bunun Amazon’da nasıl görünebileceğini araştırıyoruz. ” Bu, kriptoyla ilgili ilk Amazon iş listesi değildi.

Kripto pazarlarında analistler genellikle kilit “direnç seviyelerine” odaklanırlar. Bitcoin’in Nisan ayı boyunca tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.000 dolar, 40.000 dolar ve 50.000 dolar civarında kırıldığı direnç seviyeleri olarak görülüyordu.

Bitcoin 40.000 dolar seviyesini yeniden test ettiğine göre, bundan sonraki hamlesi, son üç ayın acımasız ayı piyasasından gerçekten yeniden çıkıp çıkmayacağını belirleyecek.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu