Kripto Para Analizleri

Bitcoin Golden Cross güncellemesi Nedir ? Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin Golden Cross güncellemesi Nedir ? Bilmeniz Gerekenler

19 Haziran Ölüm Haçı, Bitcoin tarihinde önemli bir olay oldu. İlk kez, Death Cross, kral paranın fiyatını olduğundan daha fazla tekmelemedi. Death Cross 35.000 dolardan gerçekleşti ve yazının yazıldığı sırada fiyat hala 35.380 dolardı. Bu, olayın hemen bir etkisinin olmadığını gösterdi. Ama bu Altın Haç’ın burada olduğu anlamına mı geliyor?

Altın Haç ne zaman?

Teknik olarak Golden Cross henüz beklenen tarihlere ulaşamadığımız için çok uzakta . Ancak analist Benjamin Cowen’in son analizi , güncellenen hareketler nedeniyle bu tarihlerin daha da geriye çekilebileceğini gösteriyor. Şu anda Death Cross’u takip eden 50 Günlük Hareketli Ortalama ve 200 Günlük Hareketli Ortalama beklenen alanlarında. Ancak fiyatlar pek etkilenmediği için bu olgunun kısa ömürlü olması bekleniyordu.

Her iki MA da gecikmeli göstergeler olduğundan, doğru mevcut hareketi temsil etmezler. Ancak, basın zamanı itibariyle, her iki gösterge de birbirinden uzaklaştı. Golden Cross, 50 DMA 200 DMA’yı devraldığında gerçekleşir. Ve bunun gerçekleşmesi için 50 DMA’nın yukarı doğru hareket etmeye başlaması gerekiyor. Şu anda her iki DMA’nın da aralarında 7000 dolarlık bir ayrım var.

Cowen Koridoru'nun destek görevi gördüğü haftalık Bitcoin grafiği
Cowen Koridoru’nun destek görevi gördüğü haftalık Bitcoin grafiği

Cowen aynı konuda sözlerini verdi,

“Piyasada herhangi bir büyük yükselişe devam etme umuduna sahip olabilmemiz için daha gidecek çok yolumuz var. Daha uzun zaman alacak.”
Öte yandan, popüler analist Rekt Capital, Altın Haç için beklenen zamanı Temmuz sonu ve Eylül başına doğru verdi. Ancak oynaklık sayesinde her şey olabilir, bu nedenle piyasaya göz kulak olmak önemlidir.
Beklenen Altın Haç
Beklenen Altın Haç

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu