Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Golden Cross Az Önce Gerçekleşti, Bu Ne Anlama Geliyor ?

Bitcoin’in son fiyat artışı, 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmasıyla bir golden cross oluşumuna yol açtı. Gecikmeli bir gösterge olarak kabul edilse de, önceki benzer durumlar BTC için daha fazla fiyat artışına neden oldu ve yatırımcılar şimdi de benzer bir hareket bekliyorlar.

ilgili içerik : Bitcoin Golden Cross güncellemesi Nedir ? Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin Golden Cross Gerçekleşti

Bu popüler gösterge, kısa vadeli bir hareketli ortalama (bu durumda 50 günlük), uzun vadeli bir hareketli ortalamayı (200 günlük) yukarı doğru aştığında ortaya çıkar. Sonuç olarak, ölüm haçının tam tersi şekilde çalışır ve analistler bunu tipik olarak uzun vadeli bir yükseliş sinyali olarak görür.

Tarih, BTC’nin on yıldan uzun bir süredir var olan sayısız örneğini gösteriyor ve bunlardan bazıları 2015’in sonunda ve 2019’un başında çok gündeme getirildi. Her iki durum da birincil kripto para birimi için önemli fiyat değerlemelerine yol açtı.

ilgili içerik : ETH Analiz Neden 3.000 Dolar Seviyesi Riskli

Başka bir örnek , varlığın 10.000 doların altında mücadele ettiği Mayıs 2020’de meydana geldi. Sonraki aylarda fırladı, değerini ikiye katladı ve keşfedilmemiş bölgelere doğru devam etti.

Bitcoin’in son düşüşlerden sonraki fiyat toparlanması, 50 günlük hareketli ortalamanın artmasına neden olurken, daha uzun – 200 günlük MA – nispeten sabit kaldı. Böylece, birkaç tanınmış BTC analistinin işaret ettiği gibi, altın haç oluşumu dünkü kapanışla gerçekleşti.

BTCUSD-altinhac
BTCUSD-altinhac

Sıradaki 50 bin Dolar mı ?

Yukarıda bahsedildiği gibi, bitcoin son birkaç gündür, özellikle de en sonunda 43.400 dolara düştüğü Pazartesi günü hız treninden sonra bir düşüş yaşadı. İki günde 4.000 dolardan fazla toparlandı ve bu da 47.000 doların üzerindeki kapanışın altın haçı oluşturmasını sağladı. Üstelik bu artış , Çin’den gelen en son FUD’a rağmen geldi.

ilgili içerik : Analiz : Ethereum’da Ralli Neden Bitmedi ?

Zincir içi analist Will Clemente’e göre, BTC başarılı bir şekilde kırılır ve 47.000 doların üzerinde kalırsa, ağustosun yükseği 50.000 dolara kadar yukarı doğru devam edebilir. Golden Cross’tan sonraki saatlerde, bitcoin bu seviyenin biraz altına düştü ancak oldukça hızlı bir şekilde geri aldı ve şu anda bunun birkaç yüz dolar üzerinde duruyor.

Daha fazla teknik analiz , BTC’nin 50.000 dolar seviyesinin potansiyel bir yeniden testinden önce haftayı 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapatmasının önemini gösteriyor.

Yine de, yatırımcıların sözde fiyat sahtekarlıklarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirtmekte fayda var – bunlar, 50 günlük MA’nın bir kez daha altına dönmeden önce 200 günlük MA’yı kısa bir süre geçtiği durumlardır. Bu, yalnızca altın haçın daha uzun vadeli bir gösterge olarak görülmesi gerektiği inancını doğrular.

Daha Fazla Kripto para haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para Analizleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu