Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatı Sabit Tutması İçin Gereken 3 Faktör

Bitcoin fiyatının istikrarını sağlayabilecek 3 faktöre bakalım!

Tanınmış tüccar ve komisyoncu Jim Iuorio’ya göre, Bitcoin (BTC) ticareti 5 Ocak’tan bu yana 35.000 ila 45.000 dolar arasında değişiyor ve bu oldukça yüksek oynaklık olarak kabul edilmelidir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

En büyük kripto para biriminin piyasa değeri ile dengelenmesine yol açan daralma ve genişleme etkisi, birkaç temel faktöre bağlı olabilir.

Analist, bu şeylerin kombinasyonunun bitcoin’in büyümesini engelleyebileceğini söylüyor.

Bu faktörlerden birinin “jeopolitik riskler zemininde ABD dolarının güçlenmesi” olabileceğini söyledi.

ABD doları şimdi zeminini kaybederken ve jeopolitik kargaşanın etkisiyle enflasyon yükselirken, birçok insan kripto para birimini enflasyondan güvenli bir liman olarak düşünerek bitcoin’e akın ediyor.

Dikkatinizi Çekebilir: ApeCoin’in Fiyatı Bir Günde %1493 Arttı

İşaret edilen ikinci faktör, tahvil alım programında yapılacak kesintilerle birlikte gelecek olan “Fed’in faiz oranlarını artırma planı”.

Fed, Aralık 2021’de aylık tahvil alımlarında yaptığı kesintinin ardından faiz oranlarını artırma planlarını defalarca açıkladı. MarketWatch’a göre, 16 Mart Çarşamba günkü iki günlük Fed toplantısından sonra dolar endeksi %0,6 düştü.

Son olarak, BTC’yi istikrara kavuşturmanın üçüncü faktörü “daha ​​fazla hükümet düzenlemesi hakkında devam eden konuşmalar”. Bitcoin gibi kripto para birimleri daha düzenli, hesap verebilir ve şeffaf hale geldikçe, insanlar onları daha rahat kullanacak.

Bitcoin savunucularının bankacılık sistemi dışında para transfer etme ve saklama yeteneğini kripto para biriminin önemli bir bileşeni olarak gördüğünü de kabul etti. Başka bir deyişle, insanlar paralarına el konulmasını önlemek için kripto para birimlerine yönelebilirler.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu