Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyatı 40.000 Doların Üzerinde Tutabilir mi?

Bitcoin şuanki fiyatını koruyabilecek mi?

Kripto para piyasası uzmanları, ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in oranının 40.000 doların üzerinde kaldığını ve tüm gün boyunca düşmediğini vurguladı. Uzmanlar, bunun dijital para birimi için yeni bir destek düzeyi haline geldiğini söyledi. Bu gösterge, Federal Rezerv Sisteminin (Fed) 4 yıl sonra oran artışını onaylamasıyla aşıldı.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

17 Mart 2022 itibariyle, amiral gemisi kripto para biriminin değeri 40.825 dolar.Varlığın piyasa değeri 775,18 milyar dolara ulaştı.Uzmanlar, Fed’in kararının Ukrayna’daki durumdan önemli ölçüde etkilendiğini kaydetti. Mali analistlere göre, Rusya’nın komşu bir devletin topraklarında gerçekleştirdiği özel operasyon, dünyadaki insani ve ekonomik ilişkileri önemli ölçüde değiştirdi.

Bu olay, uzmanlara göre geleceği belirsiz olan ABD finansal ekosistemini de etkiledi. Fed’in müteakip olası kararlarının enflasyon süreci üzerinde yeni bir baskı yaratması muhtemeldir. Bunun sanal para piyasası üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Uzmanlar, bunun, ajans üyelerinin önümüzdeki haftalarda ve aylarda alacağı kararlara bağlı olacağına inanıyor.

Dikkatinizi Çekebilir: Eski Beyaz Saray Danışmanı Ripple’a Katıldı

Uzmanlara göre dünyadaki jeopolitik durum ve Ukrayna topraklarındaki askeri operasyonların ne kadar sürede durdurulacağı BTC’nin değeri üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak.

Tanınmış tüccar Mikael van de Poppe, 40.000 doların Bitcoin için anahtar olabileceğini söyledi. Bu alan, uzun bir süre için bir destek seviyesi haline gelebilir ve bunun altına bir dijital varlığın değeri asla düşmez. Ona göre, amiral gemisi kripto para biriminin oranı önümüzdeki günlerde 42.000 doları geçerse, bu durum 46.000 dolar ve üzeri seviyelerin yolunu açacaktır. 39.600 doların altına düşmemek çok önemli, aksi takdirde sanal paranın fiyatı çökebilir.

Daha önce CoinFili.com, kripto pazarının büyüyeceğine olan güvenini dile getirdi.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu