Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

BİTCOİN FİYAT TAHMİNİ 2022: KRİPTO UZMANLARI ÖNÜMÜZDEKİ YIL İÇİN BTC TAHMİNLERİ YAPIYOR

Bitcoin , kripto para tarihinin en çalkantılı dönemlerinden biri olan 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatları ile rekor kıran düşüşler arasında gidip geldi .

İnişler ve çıkışlar, ülke çapındaki baskılar, ulus-devlet benimsemesi, Peter Schiff gibi yüksek profilli yatırımcıların kınaması ve Elon Musk gibilerinin onayları tarafından yönlendirildi.

PayPal gibi platformlar, kripto paraları yüz milyonlarca perakende yatırımcıya açarken, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda ilk bitcoin ETF’nin piyasaya sürülmesi, yeni bir profesyonel tüccar lejyonunu çekti.

Peki 2022 ne tutuyor? Uzun zamandır beklenen bir Spot bitcoin ETF, daha geleneksel yatırımcılar gemiye atladıkça fiyatın parabolik olduğunu görebilir mi? Veya daha fazla ülke ve şirket kriptoya açıldıkça ana akım benimseme katlanarak büyüyebilir mi? Yoksa 2013 ve 2017’de olduğu gibi çöküp bir kripto kışı başlatabilir mi?

Önümüzdeki yıl için tahminleri konuşmak için bir dizi uzman bir araya geldiler. Bunlar arasında şunlar yer alıyor: Birleşik Krallık merkezli dijital varlık komisyoncusu GlobalBlock’ta analist olan Marcus Sotiriou; Voyager Digital kripto para birimi platformu CEO’su Steve Ehrlich; ve yatırım firması EXANTE’nin CEO’su Alexey Kirienko.

Başka bir kripto kışı mı geliyor?

Marcus Sotiriou: “Bence 2017’den sonra olduğu gibi başka bir kripto kışı yaşamayacağız. Bunun nedeni, şu an ile o zamanki piyasa arasındaki temel farkın şu anda çok fazla kurumun bu alana dahil olması. Müşterilerine kripto ürünleri sunan PayPal ve Square’in yanı sıra kendi bilançolarına yatırım yapan kurumlar aracılığıyla perakendeye erişim önemli ölçüde kolaylaştırıldı. Bu, pazarın yapısının tamamen farklı olduğu anlamına gelir. Hisseler düşüşteyken panikleyip yatırımlarını satma olasılığı daha yüksek olan perakende yatırımcıların oranı daha düşük.”

Steve Ehrlich: “Bence piyasalar gelecek yıl inişler ve çıkışlar görecek, inişler çıkışlardan daha ağır basacak. En iyi tahminim, bir sonraki gerçek ayı döngüsünün daha da uzakta olduğu, büyük olasılıkla 2023’e kadar değil. Bu süre zarfında çok uzak, bu da volatiliteyi azaltabilir ve volatiliteyi aşağı yönde sınırlayabilir.”

Alexey Kirienko: “2022’nin ilk kısımlarında, Covid ile ilgili belirsizlik ve enflasyonun her ikisinin de yüksek kalması ve merkez bankalarının enflasyonla mücadelede agresif olup olmayacağından emin değilken, genel makroekonomik zeminle ilgili endişeler arasında kripto para mücadelesi görebilir… Ancak kripto fiyatları son haftalarda nispeten ucuz hale geldiğinden ve hem tüketicilerden hem de kurumlardan gelen kriptolara yönelik hala yüksek iştah göz önüne alındığında, dip alıcılar düşük fiyatlardan yararlanmaya istekli olacaklar. Gelgitin tam olarak ne zaman pozitife döneceğini söylemek imkansız olsa da, bunun 2. çeyreğin başında olacağını düşünüyoruz.”

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin 2025’te ne kadar? Büyük İddia !

Bitcoin fiyatı 2022’de nereye gidiyor?

MS:Bitcoin‘in bir yıl sonraki fiyatına odaklanmak yerine, o zaman aralığında bitcoin’in 500.000 dolara ulaştığını görebildiğim 5-10 yıl sonraki bitcoin fiyatıyla daha çok ilgileniyorum, ancak bitcoin’in 100.000 doların üzerinde olduğunu görmek beni şaşırtmaz. 2022’nin sonu.”

SE: “Önümüzdeki yıl bitcoin için çok önemli. Beğenin ya da beğenmeyin, en eski ve en iyi bilinen kripto para birimi olarak bitcoin, kriptonun dünyaya “yüzü”dür. Bitcoin yeni zirvelere ulaştığında, bir bütün olarak kripto pazarlarına çok fazla ilgi ve fiyat hareketi çekiyor. Bu yüzden bitcoin fiyat tahminim ile başlayacağım: bitcoin 2022’de 100.000 $’a ulaşacak ve geçecek.

2022’deki en iyi altcoin?

MS: “Bence şu anda Binance Chain, OkEx, Terra (LUNA,) Binance Chain (BNB) gibi büyük varlıklardan önemli ölçüde benimsenmesi nedeniyle 2022’de en iyi performans gösteren katman 1 altcoin Cosmos (ATOM) olacak. , Crypto com (CRO), OkEx Zinciri (OKEx) ve Thorchain (RUNE). Cosmos, yönetimi altında 175 milyar doların üzerinde dijital varlığa sahip. Cosmos ekosisteminin 2022’de ATOM jetonu için değer çekmeye yardımcı olacak gelişmeye devam edeceğini düşünüyorum.”

SE: “Gözümü diktiğim platformlardan biri Avalanche. Bence piyasalar, Çığ ile birlikte ölçeğin, hızın ve verimliliğin zaten mevcut olduğunu ve geliştiğini fark etmeye yeni başlıyor. Diğer platformlar ölçek büyütme ile uğraşırken, iş hacmini kaldırabilecek platformlara akın edecek yatırımcılar ve kullanıcılar olacak.”

AK: “DeFi’nin popülaritesinin daha da artmasını beklerken, metaverse yeni büyük şey. İnsanların çevrimiçi etkileşim şeklini kökten değiştirme potansiyeline sahiptir ve şirketlerin ürünlerini yeni bir sanal ortamda tanıtmaları için büyük bir potansiyele sahiptir. İmkanlar sonsuzdur.”

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu