Bitcoin Haberleri

Bitcoin fiyat stok akış (S2F) modeli

Stoktan akışa (S2F) model için yapmak veya kırmak yakındır. İlk olarak Mart 2019’da takma adlı Plan B tarafından piyasaya sürülen stok akış modeli, bitcoin’in göreceli kıtlığı ile varlığın fiyatı arasındaki ilişkiyi ölçmeye çalıştı.

Model ilk olarak 3.000 $ civarında bitcoin fiyatıyla piyasaya sürüldüğünde, bitcoin fiyatı son iki yılda model etrafında etkileyici bir şekilde salınım yaptı, ancak son üç ayda fiyat Nisan ayının en yüksek seviyelerinden %50 geri çekildiğinden, fiyattan sapma oldu. model değeri tarihi seviyelere ulaştı.

25.000 $ civarında, fiyat, modelin iki standart sapma altında olacak ve bazılarının modeli tamamen geçersiz kıldığını iddia edecek. S2F, bitcoin için bir değerlendirme çerçevesinden başka bir şey olarak hizmet etmese de, son iki yılda S2F modeli temelinde çok fazla sermaye girişinin gerçekleştiği varsayılabilir.

bitcoin-daily-stock
bitcoin-daily-stock
bitcoin-stock-to-flow
bitcoin-stock-to-flow

Şu anda, S2F sapma çarpanı, bitcoin fiyatının 0,06 dolar olduğu Ekim 2010’dan bu yana en düşük noktasında ve sapma çarpanı şu anda 0,31’de. Açıkça 2010’da hiçbir S2F modeli olmamasına ve ağda yatırımcı faaliyetinin çok az olmasına veya hiç olmamasına rağmen, bu, mevcut sapmanın modellerin tarihsel fiyat noktasından ne kadar uzak olduğunu gösterir.

 

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu