Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin Fiyat Düzeltmesi Ne Zaman Sona Erecek? Analist Yanıtladı

Uzmanlar, ilk kripto para biriminin maliyetinin neden tekrar 40.000 doları aştığını, bunun koruyucu bir varlık olup olmadığını ve hangi nedenle tekliflerde yeni bir düşüşün meydana gelebileceğini açıkladı.

Bitcoin maliyeti 16 Mart akşamı keskin bir şekilde artarak 41,4 bin dolara yükseldi. Bu, ABD Federal Rezervinin iki günlük bir toplantının ardından beklendiği gibi oranı 25 baz puan artırarak %0.0-0.25’ten 0.25-0’a yükseltmesinden sonra oldu, yıllık %5. Ayrıca Fed başkanı Jerome Powell, bilançodaki varlıkların azaltılmasına ilişkin duyurunun Mayıs ayı gibi erken bir tarihte açıklanabileceği konusunda uyardı. 17 Mart 19:05 Moskova saati itibarıyla ilk kripto para 40,7 bin dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

AMarkets’in analitik departmanı başkanı Artem Deev, oranın artmaya devam edeceğini ve bunun da piyasada paranın azalması anlamına geleceğini tahmin ediyor. Deev, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin artık endekslerin ardından büyüdüğünü belirtti. Dün, Fed toplantısından sonra, Dow Jones Sanayi Ortalaması %1,55, Bileşik – %3,77 arttı. Ocak ayında, Bitcoin döviz kuru ile S&P 500 endeksi arasındaki korelasyon Ekim 2020’den bu yana rekor seviyeye ulaştı.

“ABD ve diğer ülkelerde para politikasının sıkılaştırılması, kesinlikle küresel ekonomide bir durgunluğun başlamasına yol açacaktır. Borsalar yine bir düzeltmeye hareket edecek, kripto para birimleri de düşecek” dedi uzman emin.

Artık birçok ülkenin kripto para birimlerinin yasallaştırılması hakkında konuşmaya başladığını da sözlerine ekledi. Bu, piyasayı Merkez Bankaları için şeffaf hale getirecek ve bir şekilde düzenlenecektir. Aynı zamanda, Deev’e göre, 2020 ve 2021’de kripto para birimlerinin büyümesini teşvik eden, gelişmiş ülkelerin ekonomilerine likidite enjeksiyonu ile birlikte anonimlik oldu.

Dikkatinizi Çekebilir: Rarible, NFT’yi Polygon platformuna entegre ediyor

Uzman, “Şimdi bu faktörlerin her ikisi de kısıtlanacak ve kripto piyasası yakın gelecekte düzeltmeye girecek” dedi.

BitRiver finansal analisti Vladislav Antonov, Bitcoin’in bir savunma varlığı olmadığını ekledi. Ona göre, bitcoin fiyatı 46 bin doları aştıktan sonra kripto piyasasında düzeltmenin tamamlanmasından bahsetmek mümkün olacak.Ancak Antonov, “tüm teknik koşullar” yerine geldiği için pazarın yeni bir ralli için hazır olduğuna inanıyor. Bitcoin fiyatını 51.8 bin dolara geri yüklemek için oluşturuldu.

ENCRY Vakfı’nın kurucu ortağı Roman Nekrasov da Bitcoin’in koruyucu bir varlık olarak adlandırılamayacağını söyledi. İlk kripto para biriminin oynaklığının son derece yüksek kaldığını hatırlattı. Uzmana göre, daha az dalgalanmaya maruz kalan enstrümanlarla birlikte bitcoin kullanmak daha iyidir.

“Tüm birikimlerinizi bitcoine yatırmaya değmez, ancak yeni bir finansal aracı görmezden gelmek de en iyi strateji değil. En etkili olanı, bitcoin’in yatırım portföyüne dahil edilmesi ve yetkin çeşitlendirmedir ”diyor Nekrasov.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu