Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriDogecoin (DOGE)Ekonomi HaberleriEthereum (ETH)Kripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Neden Düşüyor? İşte Bu Kripto Paraların Analizi

Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin Neden Düşüyor?

Kripto para piyasası Cuma günü düşmeye başladı, ancak yatırımcılar dünyadaki tüm piyasaları etkileyebilecek bir dizi makro haberi sindirmeye çalıştıkça, satışlar Cumartesi günü erken saatlerde zirveye ulaştı. En acil endişe, Rusya ile Ukrayna arasındaki artan gerilim ve Federal Rezerv’in potansiyel olarak Pazartesi günü acil toplantı çağrısı yapması.

13:40 ET itibariyle, Bitcoin ( KRİPTO:BTC ) son 24 saatte %1.1 düştü, ancak günün erken saatlerinde %3.4 kadar düştü. Ethereum ( KRİPTO :ETH ) %3,5 düştü, ancak 24 saat içinde %6,7’ye kadar düştü ve Perşembe zirvesinden Cumartesi gününe kadar %13’lük bir boşluk bıraktı. Dogecoin ( KRİPTO:DOGE ) son 24 saatte %3.4 düştü, ancak Ethereum gibi haftanın başındaki zirvesinden bu sabahın en düşük seviyelerine kadar %17 düştü.

Altcoinler Neden Düşüyor?

Cuma günü geç saatlerde kripto yatırımcıları ve borsa için en büyük endişe, Rusya, Ukrayna ve ABD Başkanı Biden arasındaki gerilimin artmasıydı ve ABD Başkanı Biden, her an bir işgal olabileceğini söyleyerek Amerikalıları Ukrayna’yı hemen terk etmeye çağırdı. Rusya sınırın yakınına asker yerleştiriyor ve endişe, bir davetin ABD ve Avrupa ile daha geniş bir çatışmaya yol açması. Durumla ilgili herhangi bir belirsizlik, yatırımcıların kripto para birimleri ve hisse senetleri gibi riskli varlıkları satmasına neden olacak ve bu da piyasanın şu anda düşmesinin büyük bir nedeni.

Politika cephesinde, Federal Rezerv, geçen hafta bildirilen %7,5’lik 40 yıllık yüksek enflasyon oranının ardından faiz oranlarını görüşmek üzere Pazartesi günü acil bir toplantı yapacak. Piyasanın tepkisine göre yatırımcılar, enflasyonu kontrol altına almak için Pazartesi gününe kadar kısa vadeli faiz artırımı bekliyor. Daha yüksek oranlar, tahviller gibi daha düşük riskli varlıkları yatırımcılar için daha çekici hale getirecek ve potansiyel olarak parayı kripto para birimleri gibi daha yüksek riskli varlıklardan uzaklaştıracaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Haftalık Kripto Geçen Hafta: Bitfinex Hackerları Tutuklandı, Rusya Kriptoyu Yasallaştırıyor, Binance Forbes’a Yatırım Yapıyor, Sequoia Polygona Yatırım Yapıyor Ve Daha Fazlası

Daha yüksek oranlar 2022’de kesinlikle sürpriz değil, ancak yatırımcılar artışların yılın ilerleyen aylarında geleceğini düşünmüş olabilir. Şimdi, Federal Rezerv enflasyon kontrolden çıkmadan önce bu zaman dilimini zorlayacak gibi görünüyor.

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Son bir buçuk gündeki kripto çöküşü, özellikle Bitcoin, Ethereum veya Dogecoin için endişelenecek bir şeyden ziyade bir makro piyasa hareketi oldu. Ancak son derece değişken varlıklar olduklarından, bu dijital paraların Cuma günü borsanın düşüş hareketini büyütmesi şaşırtıcı değil.

Yatırımcıların enflasyon, kazanç ve faiz oranı bilgilerini sindirmesinin yanı sıra, oynaklığın önümüzdeki birkaç hafta boyunca devam ettiğini görmek beni şaşırtmaz. Kripto piyasasında yatırımcılar, sektörün uzun vadede büyüme işaretleri olarak ödeme sistemleri ve NFT’ler gibi yardımcı programları izlemeye devam etmelidir. Geleceğin kripto para birimi için olduğu yer burası ve bugün gibi günler uzun vadeli yatırımcılar için satın alma fırsatları olabilir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu