Altcoin HaberleriCrypto.com (CoinCRO)Ethereum (ETH)FinansHaberlerKripto Para AnalizleriKripto Para Haberleri

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Crypto.com Coin Bugün Neden Yükseldi?

Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Crypto.com Coin Bugün Neden Yükseldi?

Ne oldu

Kripto para birimleri, haftanın başlarında baskı hissettikten sonra Perşembe günü güzel bir toparlanma yaşadı. Daha geniş borsa yükseldi ve özellikle teknoloji hisse senetleri yükseliyor, bu da genellikle kripto para birimlerine yardımcı oluyor. Ancak daha büyük haber, Andreesen Horowitz tarafından yetiştirilen yeni bir risk sermayesi fonuyla ilgiliydi.

Bitcoin ( CRYPTO:BTC ) Perşembe günü önemli bir kazanç elde eden en büyük kripto para birimiydi : Son 24 saatte bir noktada %4,1 arttı ve bu yazının yazıldığı sırada %3,4 daha yüksek işlem görüyor. Ethereum ( CRYPTO :ETH ) %4,8 kadar yükseldi ve şimdi %3,9 arttı, Dogecoin ( CRYPTO :DOGE ) %4,7 kadar yükseldi ve şu anda %2,6 daha yüksek. Crypto.com Coin ( CRYPTO :CRO ) %9’a kadar yükseldi ve şu anda gün için %8.4 daha yüksek.

Ne olmuş

Kripto para cephesindeki en büyük haber, aslında ülkenin merkez bankası ve Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB) kripto para ticareti yasağı çağrısında bulunduğu ve bu yasağın kripto madenciliğine kadar uzanabileceği Rusya’dan geldi. Ülkede birçok kripto madenciliği işletmesi mağaza açtı. Çin, kripto para birimlerini yasaklayan ilk büyük ülke oldu. Rusya’nın da benzer bir yol izlediğini görmek pek çok nedenden dolayı şaşırtıcı olmaz.

Dikkatinizi Çekebilir: SEC, Kripto Ticaret Platformlarını Düzenlemeye Odaklanıyor

Kripto para birimleri daha büyük bir küresel izleyici kitlesi istiyor, ancak piyasa açıkça Rusya’nın eylemlerini şu anda endişelenecek bir şey olarak görmüyor.

Yeni Web 3.0 ve kripto para fonları için 4,5 milyar dolar toplamakla ilgilendiği bildirilen risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den daha önemli haberler geldi . İlk raporlar, 3.5 milyar dolarlık bir fonun Web 3.0 ve kripto para birimi ortamı için inşa edilen şirketlere geleneksel girişim yatırımlarına ayrılacağını ve dijital belirteçlere 1 milyar dolarlık yatırım yapılacağını gösteriyor.

Andreessen Horowitz, bugüne kadarki en başarılı kripto para yatırımcılarından biri oldu ve bu, gelişmekte olan bu sektördeki en büyük oyuncu olarak konumunu sağlamlaştırabilir.

Şimdi ne olacak

Rusya’dan gelen haberler genellikle kripto para birimleri için olumsuz ama şaşırtıcı değil. Ancak Andreesen Horowitz’in uzayda yaptığı hareketlere daha fazla dikkat etmenizi öneririm. Firma, kripto para birimi ve NFT ticareti için altyapı oluşturmaya yardımcı olmada kilit bir oyuncu oldu, ancak bu yatırım turu, katılımını başka bir seviyeye taşıyabilir.

Uzun vadede, kripto para birimleri konusunda genel olarak iyimser olmamın nedeni, bu platformlarda oluşturulabilecek temel yenilik ve faydadır. Ve geliştiricilerin üzerinde uygulama geliştirdiği kripto para birimleri, uzun vadede başarılı olacaklardır. Bu, kripto piyasasının Perşembe günü yükselmesinin en az bir nedeni.

Volatilite de kesinlikle bir rol oynar. Kripto piyasası değişken olmaya devam ediyor, ancak genel olarak daha geniş borsa ile de ilişkili. Pazar Perşembe günü yükselirken, en büyük kripto para birimlerinden bazılarının da yükselmesi şaşırtıcı değil.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu