Altcoin HaberleriDogecoin (DOGE)HaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin, Ethereum, Cardano Bile Dogecoin’e Yaklaşamıyor

Diğer Yatırımcılar arasında NBA profesyonel basketbol takımı Dallas Mavericks’in sahibi olan milyarder girişimci, Cuma günü CNBC’nin ‘Make It’ bölümü ile yaptığı röportajda, DOGE’yi bir değişim aracı olarak yaygın kullanım için dijital para birimleri arasında “en güçlü” rakip olarak nitelendirdi.

İlgili İçerik : Dogecoin’i kuran adam, tüm ekosisteme bir saldırı başlattı

Mart ayında, 2019’dan beri Bitcoin‘i kabul eden Dallas Mavericks, bir kripto para birimi ödeme hizmeti olan Bitpay aracılığıyla çevrimiçi bilet ve ürün alımları için canlandırarak Dogecoin kabul etmeye başladıklarını duyurdu. Cuban’a göre, duyurudan kısa bir süre sonra ekip 20.000’den fazla Doge aldıklarını bildirdiği için hareket büyük bir başarıydı ve bu da onları en büyük Dogecoin tüccarı yaptı.

Cuban, Dogecoin’in yaygın olarak kullanılan bir değişim para birimi olarak bir kullanım örneği bulma potansiyeline sahip olduğuna kesinlikle inanıyor, ancak yeterli sayıda insanın bunu bu şekilde görüp göremeyeceğini bilmiyor. Ancak meme coin‘in ‘deterministik enflasyon’a sahip olması, yani enflasyon miktarının tanımlanmış olması ve yaratılan miktar ve enflasyon yüzdesi konusunda herhangi bir belirsizliğin olmaması, onun geçerli bir ödeme mekanizması olarak büyümesine izin verebileceğini düşünüyor.

İlgili İçerik : Yatırım Şirketi ARK Invest, Square’in 225.937 hissesini satın aldı

Milyarder, Mayıs ayında 11 yaşındaki oğluyla ortaklaşa satın aldığı 3250 Doge’ye sahip olduğunu da bir tweet ile açıklamıştı. 

Dogecoin’in Elon Musk ve Mark Cuban şahsında güçlü destekçileri tarafından sağlanan tanıtım, Dogecoin’in kripto para piyasasındaki büyümesi üzerinde güçlü bir etkiye sahip oldu. Elon Musk’ın bu yılın başlarında Dogecoin’i teşvik eden Twitter maskaralıklarının piyasayı önemli ölçüde hareket ettirdiğini hatırlayın.

dogeusd-fiyat
dogeusd-fiyat

DOGE, yıl boyunca yayınladığı bir dizi tweet’te Elon Musk’ın desteğinden yararlandı. Onun tweetleri sadece insanları dünyadaki kripto para biriminden haberdar etmekle kalmadı, aynı zamanda yatırımcıları daha fazla Dogecoin almaya teşvik etti.

Dogecoin’in değeri, Musk‘ın kendisine “Dogefather” adını vererek “Saturday Night Live”da ilk kez yer alacağını açıklamasının ardından %20 arttığı zaman doruk noktasına ulaştı. Bununla birlikte, gösteriden kısa bir süre sonra, Doge’nin fiyatının kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte düştüğünü gören büyük satışlar oldu. Musk ayrıca Doge’yi SpaceX’e kabul edeceğini ima etti. Twitter’da Dogecoin‘e son referansı, Dogecoin’den sadece para kazanmanın bir yolu değil, para olarak bahsettiği Temmuz ayındaydı.

Bununla birlikte, Dogecoin kripto piyasası rallisinde, madeni para şu anda günde %7,27 ve son 7 günde %15,30 artışla yaklaşık 0,3 dolardan işlem gördüğü için dışarıda bırakılmadı. Bununla birlikte, 8 Mayıs’ta ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 ABD dolarından çok uzakta şuanda. buna göre piyasada kalıcı olmayacaktır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu