Bitcoin HaberleriFederal Reserve Board (FED)HaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin ETF Onayı Almadan bile 60.000 Dolar Seviyesini kırdı.

Kripto para birimi bu yılın başlarından itibaren eski en yüksek seviyelerine döndüğü için bitcoin fiyatı 60.000 doların üzerine çıktı.

Yeni Yılın başlangıcına doğru yakın bir ralli, bitcoin’in Mart ayında ilk kez bu dönüm noktasının üzerinde kırıldığını gördü. Fiyatlar, Mayıs ortasında büyük kayıplar yaşamadan önce Nisan ayına kadar 64.500$‘a kadar yükseldi. Fiyatı yarıya indirdikten sonra 30.000 doların altına düştü, kripto para birimi ivmesini yeniden kazandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru geri dönmeye başladı.

İlgili içerik : Ripple XRP Patlamaya Hazır Görünüyor.

Bitcoin’in son çeyrekteki güçlü yükselişi ve şu anda 60.000 doları aşan, kurumsal yatırımcıların yenilenen ilgisinin ve birçok yeni kullanıcıyı bitcoin ve diğer kripto para birimlerine getiren NFT koleksiyonları ve oyun sektöründeki patlayıcı büyüme ile eşleşti. Güçlü olmaya devam ediyoruz. Blockchain Founders Fund‘ın yönetici ortağı Aly Madhavji, “uzun vadeli temeller” dedi.

En son fiyat rallisiyle, bitcoin şimdi 1,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip – tahmini altın piyasa değerinin yaklaşık onda biri.

ilgili içerik : Uzun vadeli Ethereum riskleri hakkında bilmeniz gerekenler

Olası bir bitcoin vadeli ETF’i

Mevcut baskı, vadeli işlemlere dayalı bir bitcoin ETF’nin başgösteren olasılığı tarafından teşvik edildi. SEC Başkanı Gary Gensler’in vadeli işlemlere dayalı bir ETF’nin yakın vadede daha uygun olacağı yönündeki yorumlarının ardından dün yayınlanan bir rapor , artık bir ETF’nin yakın olduğunu öne sürdü.

AAX araştırma ve strateji başkanı Ben Caselin, “4. çeyreğin ABD’de bir Bitcoin ETF çevresinde önemli ilerleme görmesi bekleniyor. Bugünkü artış, SEC tarafından Bitcoin vadeli işlemlerinden açıkça bahseden bir tweet tarafından tetiklenmiş olabilir” dedi.

ilgili içerik : XRP Tüm Zamanların Zirvesini Kırmak için Konumlandı

Spot ticaret yerine bitcoin vadeli işlemlerine dayanan bir ETF, yatırımcıların mevcut fiyatlarla satın almak veya satmak yerine kripto para biriminin gelecekteki yönüne bahis yapmalarına izin verdiği anlamına gelir. Bu temelde, Bloomberg’in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, çok daha küçük bir etkiye sahip olabileceğini savunuyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için Tıklayın.

Daha Fazla Son Dakika Haberleri İçin Tıklayın.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri için Tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu