Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin enflasyona karşı altının rolünü çaldı

Bitcoin’in artan enflasyona karşı tepkisi Ekim 2020’den bu yana altınınkinden çok daha fazla oldu. Bir başka ilginç nokta ise altın ve Bitcoin arasındaki korelasyonun aynı dönemde tersine dönmesiyle Bitcoin’in yükselirken altının düşmesi ya da altın yükselirken Bitcoin’in gerilemesi oldu.

Bloomberg Kur Stratejisti Vincent Cignarella, bu ilişkinin birçok sebebinin olabileceğini fakat en güçlü açıklamalardan birinin iki varlığın sadece enflasyona karşı hedge için değil birbirlerine karşı hedge için de tercih edildiği yönünde olduğunu söyledi.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 63.000 $’a ulaşmadan önce satın alma fırsatı

Bitcoin
Bitcoin

ABD’de enflasyon 2021’in Mayıs ayından bu yana yüzde 5’in üzerinde kalmaya devam ederken Bitcoin de Ağustos’ta 30 bin doların altını gördükten sonra kademeli bir yükselişle yeniden 60 bin doların üzerine çıkmıştı.

Altın fiyatları ise Mayıs ayından beri dalgalı bir seyir izlemesine rağmen aşağı yönlü bir trend kanalı içerisinde bulunuyor. Artan enflasyon karşısında altın fiyatlarında bu dönemde Bitcoin’de görülen gibi bir tepki gözlenmedi.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu