Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Eleştirmeni, Peter Schiff: ‘Bitcoin Altcoinlere Karşı Yerini Kaybetti’ Oğlu: ‘Babam Twitter’da İnsanları Trollemekten Hoşlanıyor’

Şimdiye kadar oluşturulan ilk dijital para birimi olduğu için bir zamanlar %100 olan Bitcoin hakimiyeti, CoinGecko verilerine göre şimdi %38,2 civarında. BTC, 2018’de daha düşük rakamlar gördü ve baskınlık %32’ye kadar düştü.

Her neyse, Bitcoin 2021’de harika bir yıl geçirdi ve Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 70.000 dolara yaklaştı.

Peter Schiff, Bitcoin’i eleştiriyor ve onu altcoin’lerle karşılaştırıyor. Peter Schiff, Bitcoin’den nefret etmesi ve Altın’ı sevmesiyle bilinir, ikincisi, BTC’nin popülaritesi nedeniyle 2021’de ayrılan bir varlıktır ve insanların ve şirketlerin dijital altın karşılığında Altın satmasına neden olur.

Schiff, en son saldırısında, bugün piyasada bulunan altcoin sayısı göz önüne alındığında, Bitcoin’in ilk kripto para birimi olma avantajını kaybettiğini iddia ediyor.

dedi ki:

“16.000’den fazla alternatif kripto ile Bitcoin’in pazar hakimiyeti 2018 Haziran’ından bu yana ilk kez %40’ın altında. Hemen hemen aynı özelliklere sahip, kolayca yaratılmış sınırsız kripto kaynağı ile Bitcoin, ilk hareket eden rekabet avantajını kaybediyor.”

Bitcoin, yaratılan ilk kripto para birimiydi. Uzun süre sıfır fiyatta kalan, takassız, işlemsiz Bitcoin’in doğuşu bir kayanın üzerindeki çiçek gibidir. BTC ün kazandıktan sonra, altcoinler BTC’nin itibarından yararlandı ve birçok geliştiriciyi ve sahibini zengin etti, ancak Bitcoin, ana eski rakipleri bugünün piyasa değerinde 19. sırada yer alan Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile pazarda mutlak bir lider olmaya devam ediyor. 25’inde. Başka bir deyişle, BTC her zamankinden daha egemen.

Şimdi, Ethereum (ETH) ve Binance Coin (BNB) gibi piyasa değerlerine daha yakın olan diğer projelere bakıldığında, Peter Schiff’in oğlu Spencer’ın babasına yanıt olarak açıkladığı gibi, bu kripto para birimleri tamamen farklı amaçlara hizmet ediyor.

“Bitcoin bu paralarla rekabet etmez; tamamen ayrı bir kategoridedir. Hatta birçok altcoin bunu kabul ediyor.”

Başka bir deyişle, Ethereum, Binance madeni para, Solana, Cardano, Polkadot, akıllı sözleşmelere, örneğin merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak, örneğin NFT’leri depolamak için küresel süper bilgisayarlar olmaya odaklanmıştır.

Bitcoin’in amacı, devlet kontrolündeki para birimlerinin neden olduğu enflasyon gibi sorunları çözen bir ödeme yöntemi, kıt bir para birimi olan dijital altın olmaktır.

Spencer ayrıca şunları söyledi :

Babam kesinlikle Twitter’da insanları trollemekten hoşlanıyor (yine de söylediği hiçbir şeyin aptalca olduğuna inanmıyor)

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu