Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Düştü Ama Kesinlikle Çıkmadı

ABD hükümeti, ABD ana akım medyasıyla el ele, son birkaç gün içinde büyük bir inançla, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin yakın olduğunu bildirdi.

Rusya ise askerlerini sınırdan geri çektiğini söyledi. Aslında, Rus diplomatlar arasında dolaşan bir anekdot, tatillerini buna göre ayarlayabilmeleri için CIA’in gelecekteki tüm Rus işgal tarihlerini yayınlamasını isteyen bir anekdot var.

Ruslar önümüzdeki birkaç gün içinde işgal etmemiş olsaydı ve çoğu birliğin gerçekten geri çekildiğine dair bilgi tespit edilebilseydi, o zaman pazarlardaki bu özel baskı, en azından bir dahaki sefere dikkat dağıtmak için ihtiyaç duyulduğu zamana kadar dağıtılmış olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir: Bitcoin Fiyat Tahmini: BTC 40 bin Doların Altına Düştü

Öte yandan, bir Fed faiz artışı teoride çok daha olası bir olay olmalıdır. Fed, Mart ayında faiz oranını en az 25 baz puan artırmanın çok muhtemel olduğunu söyledi ve daha fazla analist bunun aslında 50 baz puanlık bir artış olabileceğini düşünüyor.

Enflasyon istikrarlı bir şekilde yükseliyor ve Ocak ayındaki %7,5 rakamı piyasalarda büyük şaşkınlık yarattı. Zaman içinde daha az da olsa Fed’in hala hazine ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler satın alıyor olması, muhtemelen yükselen enflasyon rakamına herhangi bir müdahalede bulunmayacak.

St Louis Fed’e göre, daralma 2022’nin ortalarında bitmiş olmalıydı ve analistler, faiz oranının o zamana kadar %1’e ulaşmış olabileceğini söylüyorlar.

Zımba kasesinin kaldırılması, faiz oranlarında bir artış ve Fed’den devam eden şahin bir ton, enflasyonu raylarında durdurma işini yapacak mı? İyi olabilir, ancak yaklaşmakta olan bir durgunluğun yangınlarını alevlendirmesi de son derece muhtemeldir.

Peki bu Bitcoin’i nereye bırakıyor? Kısa vadede, önümüzdeki günler ve haftalar boyunca, 30.000 dolarlık desteği test etmek için olası bir düşüşle Bitcoin’in yanlamasına izlediğini görebiliriz.

Son düşüş, momentum sinyali veren Stokastik RSI’nın günlük olarak sıfırlanmasına izin verdi ve zaten haftalık olarak tekrar yükseliyor ve şimdi aylık olarak dibe dokunuyor. Aylık, 2019’dan bu yana bir dip görmedi, bu nedenle gelecek yıla bakıldığında, çok fazla yükseliş büyümesi olabilir.

Önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda fiyat hareketi ne olursa olsun, dolar ve diğer tüm fiat para birimleri aşağı yönlü ölüm sarmalını sürdürecek gibi görünüyor. Uzun vadede başka olası senaryo yok.

Kriptolarına sıkı sıkıya tutunanlar, dünya ekonomileri sonunda kuyruklarına girerken en azından hayatta kalma şansına sahip olacaklar. Hükümetin kesinlikle oraya ulaşabileceği göz önüne alındığında, kripto paranızı borsalardan çıkarmak da iyi bir fikirdir.

Vergilerinizi ödeyin, hükümet kurallarına ve düzenlemelerine uyun, ancak herhangi bir kripto paranın elinizde olduğundan emin olun – belirsiz zamanlar geliyor ve Kanada örneğinde olduğu gibi, zaten buradalar.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu