Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin çöküşü: Yeni Yılda kripto para fiyatları neden düşüyor?

Bitcoin fiyatı 1 Ocak 2021’de 47.700 doların üzerindeki en yüksek seviyeden 43.030 dolara düştü. Ethereum, Solana, Cardano, Binance Coin vb. gibi diğer popüler kripto tokenlerinin fiyatları da Yeni’nin başlangıcından bu yana serbest düşüşte görünüyor CoinMarketCap verilerine göre.

Düşen kripto para fiyatları, perakende kripto yatırımcılarının kutlama havasını azalttı. Ancak kripto pazarlarındaki aşağı yönlü fiyat hareketi yeni bir şey değil, bu nedenle hardcore kripto meraklıları için şaşırtıcı değil.

CEO ve kurucu ortak Vauld Darshan Bathija’ya göre, Bitcoin Aralık 2021’in başından beri büyük ölçüde menzile bağlı. Bununla birlikte, mevcut fiyat düşüşü tüm piyasaların karşı karşıya olduğu belirsizliklere bağlanabilir.

Bathija, “BTC’nin mevcut fiyat düşüşü, Omicron varyantının yayılmasıyla birlikte tüm piyasaların karşı karşıya olduğu belirsizliğe bağlanabilir” dedi.

Dikkatinizi Çekebilir: BİTCOİN FİYAT TAHMİNİ 2022

“Aynı anda çok zıt iki şeyi bekleyebiliriz – birçok yatırımcı bunu dipten satın almak için bir fırsat olarak görürken, birçoğu da kayıplarını azaltmaya çalışacak ve bu da satıcıların çılgınlığına yol açacak” diye ekledi.

Perakende yatırımcılar varlık konusunda büyük ölçüde kararsız kalırken, kurumsal yatırımcılar kriptodaki paylarını artırıyor.

Örneğin, Microstrategy düşüşten yararlandı ve 30 Aralık 2021’de yaklaşık 91 milyon dolar değerinde 1900 BTC satın aldı.

“Zincir üzerindeki veriler ayrıca, Bitcoin 2021’in sonuna doğru düşerken balinaların satın alma çılgınlığına devam ettiğini ortaya koydu. Aralık başı ve Aralık sonu arasında 1.000 ila 10.000 BTC arasında tutan adres sayısında önemli bir artış oldu. Bunun anlamı, yatırımcıların çoğunluğunun Bitcoin’in muhtemelen 2022’nin ilk çeyreğinde toparlanma kabiliyetine çok fazla inandığı” dedi Bathija.

Riskten korunma fonu Hedonova CEO’su Alexander Cavendish, kripto fiyatlarındaki mevcut düşüşü paranın perakendeden kurumsal yatırımcılara dönmesine bağladı.

“Yatırımlarda ‘rotasyon’ diye bir kavram var. Cavendish, FE Online’a verdiği demeçte, her varlık sınıfı için, perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında para el değiştiriyor ve bu, döngüler halinde veya önemli bir boğa veya ayı koşusundan sonra olma eğiliminde.

“Şu anda baktığımız şey, paranın perakende yatırımcılardan kurumsal yatırımcılara dönüşü. Kripto fiyatlarının düşmesinin nedeni bu” diye ekledi.

Cavendish, 120.000 dolara güçlü bir hareketten önce bitcoin fiyatlarının bir süreliğine aralıklı olacağını bekliyor. “4 bin dolardan 60 bin dolara geçiş, evlat edinmenin sürdürülmesinin arkasındaydı, bu hareket kurumsal benimsemenin arkasında olacak” dedi.

2021’de neredeyse her en iyi kripto para birimi perakende yatırımcılara büyük karlar getirdi. Aynı şeyin 2022’de tekrarlanması beklenmese de, endüstri uzmanları bu yıl kripto pazarlarında bir miktar istikrarın devam etmesini umuyor.

Daha Fazlası: Bitcoin haberleri

Sorumluluk Reddi: Bu sayfalardaki bilgiler, riskler ve belirsizlikler içeren ileriye dönük ifadeler içermektedir. Bu sayfada yer alan piyasalar ve araçlar yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve bu varlıklarda hiçbir şekilde alım veya satım tavsiyesi olarak görülmemelidir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi kapsamlı araştırmanızı yapmalısınız. Coinfili, bu bilgilerin hata, hata veya önemli yanlış beyan içermediğini hiçbir şekilde garanti etmez. Ayrıca, bu bilgilerin güncel nitelikte olduğunu garanti etmez. Açık Piyasalara yatırım yapmak, yatırımınızın tamamının veya bir kısmının kaybının yanı sıra duygusal sıkıntı da dahil olmak üzere büyük bir risk içerir. Toplam ana para kaybı da dahil olmak üzere yatırımla ilgili tüm riskler, kayıplar ve maliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Bu makalede ifade edilen görüş ve görüşler yazarlara aittir ve Coinfili’in veya reklamcılarının resmi politikasını veya konumunu yansıtmayabilir. Yazar, bu sayfada yayınlanan bağlantıların sonunda bulunan bilgilerden sorumlu tutulamaz. Makalenin gövdesinde aksi açıkça belirtilmemişse, yazının yazıldığı sırada yazarın bu makalede belirtilen hisse senetlerinde herhangi bir pozisyonu ve adı geçen herhangi bir şirketle herhangi bir ticari ilişkisi yoktur. Yazar, bu makaleyi yazdığı için Coinfili’ten başka bir ücret, tazminat almamıştır. Coinfili ve yazar kişiselleştirilmiş öneriler sağlamaz. Yazar, bu bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği veya uygunluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz. CoinFili ve yazarı, bu bilgilerden ve bunların görüntülenmesinden veya kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir hata, eksiklik veya herhangi bir kayıp, yaralanma veya zarardan sorumlu olmayacaktır. Hatalar ve eksiklikler hariçtir. Yazar ve CoinFili kayıtlı yatırım danışmanı değildir ve bu makaledeki hiçbir şey yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu