Bitcoin HaberleriEkonomi HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Çin’den Gelen FUD haberlerine karşı bağışıklık kazandı

Başka bir Çin eyaleti, kripto para madenciliği ve ticaretini durdurmaya karar verdi. Bu, bu yıl Çin’den gelen ve devam eden yasaklama trend olmaya devam ederken, bitcoin fiyatı bu sefer önceki olumsuz gelişmeler sırasında olduğu gibi düşmedi.

ilgili içerik : UniSwap SEC’in Radarına Takıldı. SEC, UniSwap’ı Araştırıyor.

Bir Çin Eyaleti Daha Kriptoyu karalamanın peşinde

Dünyanın en kalabalık ülkesi, kripto para birimi endüstrisine karşı hiçbir zaman olumlu bir yaklaşım sergilemedi. Sayısız şekilde suçlamalar, güvenlik açıkları ve bir çok fud haberleriyle kripto para birimini lekelemek için çabalıyor.

Çok sayıda yerel eyalet, madencilerin kendi sınırları içinde faaliyet göstermesini yasakladı. Çin, madencileri devirerek, hash oranı haftalar içinde %50’den fazla düştüğü için bir süre Bitcoin ağına esasen zarar verdi. Sonuçta, şu anda BTC madencilerinin %60’ından fazlası ülkede bulunuyordu.

O zamandan beri birçok madencinin yeni evler bulması ile manzara değişse de, Çin olumsuz duruşunu hatırlatmaya devam ediyor.

ilgili içerik : Milyarder John Paulson, Kripto Varlıklarını Sıfırlayacağını Söyledi.

Reuters 14 Eylül’de başka bir ilin bu eğilime katıldığını bildirdi  Hebei. Kuzey bölgesi, madencilik ve ticareti çökertmek için diğer hükümet departmanlarıyla işbirliği yapmayı kabul eden bir bildiri yayınladı.

“Kripto para madenciliği, Çin’in ‘karbon nötr’ hedefine aykırı olan muazzam miktarda enerji tüketiyor.”

Bitcoin Fiyatı Sabit Kalıyor

Farklı bir Çin eyaletinin BTC madenciliği ve ticaretini çökerteceğini söylediği son birkaç olay , birincil kripto para birimi ve piyasanın geri kalanı için neredeyse anında fiyat düşüşlerine geçiyordu ancak artık Çin Genelinden gelen haberler Btc’yi etkilemiyor.

Aslında, Bitcoin, Çin’in ilk yasak yinelemesi geldiğinde Nisan ayının ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000$ ‘a ulaştı. Bir ay sonra, varlık 30.000 doların altına düştü.

Ancak şimdi durum farklı görünüyor. Hebei’nin madencilik ve alım satımı da kısıtlayacağı haberi saatlerce çevrimiçi oldu, ancak kripto para biriminin fiyatı geçmişte olduğu gibi keskin bir şekilde düşmedi.

Tam tersi. Bitcoin, dünün gün ortası artan oynaklığından kurtuldu ve yaklaşık 46.000 dolardan işlem gördü. Son birkaç saat içinde, bu seviyenin üzerine çıkma ve 46.500 dolara dokunmayla sonuçlanan bir yükseliş başlattı. Şu an itibariyle BTC birkaç yüz dolar geri çekildi ancak hala 46.000 doların üzerinde duruyor.

Bitcoin, Çin’in hiç durmayan baskısından etkilenmeyi reddettiği için bu gelişmeler olgunlaşma işaretleri olarak kabul edilebilir.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için tıklayın.

Daha Fazla Ekonomi Haberleri için tıklayın.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu