Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin (BTC) Fiyatı Büyük Altcoinlerle Birlikte Son 24 Saatte %7,5 Düştü

Son 24 saat içinde Bitcoin vadeli işlemlerinde yaklaşık 81 milyon dolar tasfiye edildi.

Ethereum’un fiyatı yüzde 5.13 düşüşle yaklaşık 2.500 dolara düştü.

Volatilite, Bitcoin (BTC) piyasasına başka bir kısa düşüşle geri döndü. CoinMarketCap’e göre, bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün %7,5 düştü ve yaklaşık 39.300$’da sona erdi. Vadeli işlem sözleşmelerindeki yatırımcılar, piyasanın çöküşünün yükünü hissettiler. Coinglass’a göre, son 24 saat içinde Bitcoin vadeli işlemlerinde yaklaşık 81 milyon dolar tasfiye edildi. Günün sadece bir saatinde 55,81 milyon dolardan fazla tasfiye gerçekleşti.

BTC/USDT: Kaynak: TradingView - Bitcoin (BTC) Fiyatı Büyük Altcoinlerle Birlikte Son 24 Saatte %7,5 Düştü
BTC/USDT: Kaynak: TradingView

Bitcoin piyasa hareketi nedeniyle Bitcoin fiyatı ve piyasa değeri neredeyse önceki günkü seviyelerine sıfırlandı. Bitcoin dün %10’un üzerinde yükseldi ve kabaca 42.300 dolar değerinde gün içi en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasa değeri de 800 milyar dolarlık dönüm noktasına geri dönmüştü.

Dikkatinizi Çekebilir: Bashoswap: Cardano’ya Dayalı Çoklu Protokol, Launchpad ve Dex’i Başlattı

Gelişmelere Rağmen Olumsuz Yapı

Beyaz Saray’ın dijital varlık alanında “duyarlı gelişmeyi” desteklemek için çalıştığına dair olumlu haberler sonucunda Bitcoin fiyatları Salı günü yükseldi. Bugünkü düşüşün ardından, Bitcoin’in piyasa değeri şimdi 746 milyar dolara düştü. Analistler, piyasa coşkusundan etkilenmeyen fiyat hareketini tahmin etmiş görünüyorlar. Bir piyasa uzmanı olan “CryptoCapo”, piyasanın son zamanlarda 40.000 doların üzerine çıkmasına rağmen, hala olumsuz bir yapı sürdürdüğünü belirtti.

Kripto piyasasının geri kalanı da tıpkı Bitcoin gibi aşağı yönlü bir düzeltme gördü. Bir önceki güne kıyasla kripto piyasa değeri yüzde 4,60 düşerek 1,7 trilyon dolara düştü. Ethereum, BNB, XRP ve Terra dahil olmak üzere en popüler kripto para birimlerinin tümü negatif işlem görüyor. İkinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatı yüzde 5.13 düşerek yaklaşık 2.500 dolara düştü.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu