NasılNedirRehber

Bitcoin (BTC) Dominance Nedir? Kriptoda Dominance Ne Demek?

Bitcoin (BTC) Dominance Nedir? Kriptoda Dominance Ne Demek?

Bitcoin Dominance Nedir? Ne Demek?: Dominance hakimiyet üstünlük anlamlarına gelmektedir. Piyasa hakimiyeti diğer anlamıyla dominance; bir kripto paranın piyasa değerini, kripto para piyasasının genel değerine oranlayarak hesaplamaktadır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Bitcoin Dominance Nedir? Nasıl Çalışır ve Neden Önemlidir!

Bitcoin Dominance, toplam kripto piyasa değerinin ne kadarının Bitcoin’den oluştuğunun bir ölçüsüdür. BTC ve alts trendini anlamanıza yardımcı olabilir. Mevcut Bitcoin hakimiyetini görün .
Bitcoin Dominance ile ilgili en önemli şey, altcoinlerin BTC’ye karşı düşüş veya yükseliş trendinde olup olmadığını anlamanıza yardımcı olabilmesidir.

BTC Dominance yükseldiğinde, alternatifler genel olarak BTC’ye karşı değer kaybeder.

BTC Dominance düştüğünde, genel olarak değişir, BTC’ye karşı değer kazanır.

Bitcoin (BTC) Dominance Nedir? Kriptoda Dominance Ne Demek? - dominance nedir - dominance - hakimiyet - btc dominance- bitcoin dominance - btc- bitcoin - nedir - ne demek - kripto dominance
Bitcoin (BTC) Dominance Nedir? Kriptoda Dominance Ne Demek?

Bu, çoğu durumda Bitcoin Dominance yükseliş trendindeyken Bitcoin’de (veya nakitte) olmak isteyeceğiniz ve ardından Bitcoin Dominance olduğunda alt değerlerde (ETH, büyük büyük harfler, orta büyük harfler, düşük büyük harfler vb. dahil) olmak isteyeceğiniz anlamına gelir. düşüş trendinde.

Dikkatinizi Çekebilir: Initial Coin Offering (ICO) Nedir? ICO Tanımı

Çoğu durumda, kripto boğa piyasalarında hakimiyette dik ve tutarlı bir düşüş eğilimi olur, çünkü yoğun boğa piyasaları alt sermayeleri Bitcoin’den daha yükseğe çıkarma eğilimindedir. Benzer şekilde, bu eğilimin geri çekilmesi tipik olarak bir ayı piyasasının işaretidir.

Neredeyse bu kadar kolay. Tabii ki, Bitcoin Dominance farklı zaman dilimlerinde farklı etkilere sahip olabilir ve sonuçta bir tüccarın araç setinde yalnızca bir araçtır.

Kısacası, Bitcoin baskınlık tablosunu nasıl okuyacağınızı öğrenmek önemlidir. Neyse ki TradingView’de sadece bir tık uzağınızda . Ayrıca bu, piyasa hakkında doğru bir tahminde bulunmak için yalnızca bir göstergedir, her zaman kendi araştırmanızı yapmanız ve ticaret seçenekleriniz söz konusu olduğunda kendinize birçok gösterge sağladığınızdan emin olmanız gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır. Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır. Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.
Başa dön tuşu