NasılRehber

Bitcoin ATM Nasıl Kullanılır – Adım Adım Kılavuz

Bitcoin ATM Nasıl Kullanılır - Adım Adım Kılavuz

Arkadaşlar Merhabalar Şuan’da Bitcoin ATM’leri Türkiye’de Olmasada Sizlere ATM İle İlgili detaylı bilgiler vermek istedik. Umarız Yakın zamanda Türkiye’yede Bitcoin Kripto Para ATM’leri Gelir.

Bitcoin ATM’leri Nasıl Çalışır?

Bir Bitcoin ATM , adından da anlaşılacağı gibi, Bitcoin’de işlem yapması dışında normal bir ATM’ye benzer.

Kısacası, kripto para birimi için nakit alışverişini kolaylaştıran, fiziksel bir yere kurulan elektronik bir makinedir.

Genellikle ekran arayüzüne sahip küçük bir kiosk olarak kurulan Bitcoin ATM, Bitcoin ( BTC ) işlemi için uygun bir yol sunar . Birini kullanmak, bir banka hesabına erişmek için geleneksel bir ATM makinesi kullanmaya benzer.

Tüm Bitcoin ATM’leri birbirine benzemez: Bazı modeller , nakit çekmek için Bitcoin’inizi fiat para birimine dönüştürmenize izin verirken, diğerleri Bitcoin satın almak için nakit eklemenize izin verir.

Her durumda, Bitcoin-fiat döviz kurları, Bitcoin (BTC) için mevcut piyasa kuruna bağlıdır, ancak ATM operatörü tarafından ek bir komisyon (ATM ücretleri) alınır – ortalama olarak %8,4.

Bazı Bitcoin ATM’leri, Bitcoin veya Ethereum ( ETH ), Bitcoin Cash ( BCH ) veya Litecoin ( LTC ) gibi diğer büyük kripto para birimlerini hem satın almanıza hem de satmanıza olanak tanıyan iki yönlü bir hizmet sunar.

Daha nadir durumlarda, Bitcoin ATM’leri (ATM ücreti olan veya olmayan), nakit para çekmek için Bitcoin veya diğer kripto para banka kartlarını da destekleyebilir. Bununla birlikte, Bitcoin ATM’leri genellikle Bitcoin satın almak için ödeme aracı olarak nakit kabul eder – kredi kartları veya diğer plastikleri değil.

Bitcoin Almak veya Satmak için Bitcoin ATM Nasıl Kullanılır: Adım Adım Kılavuz

Bitcoin satın almak için bir Bitcoin ATM’si nasıl kullanılır, ATM’nin tarayıcısını kullanarak Bitcoin cüzdanınızın QR kodunu taramanızı gerektirir . Bu, makineye Bitcoin adresiniz veya diğer kripto para cüzdan adresiniz hakkında bilgi verir.

Bazı makineler, bir doğrulama kodu almak için telefon numaranızı girmenizi ve/veya KYC ve AML kurallarına uymak için resmi bir kimlik göstermenizi isteyecektir.

Satın almak istediğiniz BTC miktarını yazmanız gerekecek: bazı durumlarda, gerçek işleme devam etmeden önce iki kez kontrol etmeniz için bir makine size basılı bir makbuz verecektir. Bu işlem için nakit faturaları ve bekleme insert, seni Tamamlandığında edilecek doğruladı üzerine blockchain.

Bitcoin ATM kullanarak Bitcoin satmak, genellikle Bitcoin’inizi bir QR kodu aracılığıyla Bitcoin ATM tarafından verilen bir cüzdan adresine göndermenizi gerektirir. Bitcoin satışları için ya nakit paranızı hemen alacaksınız ya da işlem blok zincirinde onaylanırken bir kullanma kodunu beklemeniz gerekecek.

Üç Popüler Bitcoin ATM Üreticisi

21. yüzyıl için zaman içinde test edilmiş bir cihazı yeniden paketlemek, Lamassu‘nun “kriptomatları” veya Bitaccess’inBTM” (Bitcoin Teller Makinesi) gibi birçok markalı takma isme ilham verdi.

Ancak akılda kalıcı bir isim tek başına pazarın aslan payını almak için yeterli görünmüyor: Genesis Coin şu anda dünyanın lider Bitcoin ATM üreticisi ve küresel pazar payının neredeyse %35’ini ele geçiriyor.

Bir sonraki en başarılı üretici %30’a yakın payla General Bytes olurken, Bitaccess, Coinsource ve Lamassu‘nun her biri %5-10’luk bir payla onu takip ediyor.

Coinatmradar, dünya çapında ATM konumlarını detaylandıran kullanışlı bir Bitcoin ATM Haritası da sağlayan Bitcoin ATMS konusunda uzmanlaşmış faydalı bir kaynaktır . ABD şu anda muhasebe, dünyadaki en yüksek sayısına sahip neredeyse% 75 tüm yüklü makinelerin.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu