Bitcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin, Altını Ezip Borsayı Alabilecek mi ?

Bitcoin , günümüz dünyasında optimum değer deposu olarak ortaya çıkmıştır. Bu dijital çağda, herkes bir tür dijital varlığa sahip olmak istiyor. Bunun yatırımcı davranışına ne kadar yansıdığı araştırılmaya değer.

Bitcoin Artık Her Yerde !

Kripto Para Piyasası, Bu Borsaya şüpheci bakanlar dahil tüm Fud yapan şahıs ve Firmalara karşı direnmeyi çok iyi bir şekilde başardı. Bir şekilde Tüm bu olumsuz yorumcuları borsaya çekmeyi ve zincirlerini kırmayı tetikleyerek yüksek bir rağbet görmeye devam ediyor.

ilgili içerik : Bitcoin Bir Baloncuk mu?

Bitcoin Tüm bunları değiştirmek üzere mi ? Yoksa yatırımcılar sonsuza kadar kripto para piyasasına karşı tetikte ve dikkatli mi davranacak ? Aslında Bitcoin, yatırımcılar arasında en çok aranan varlıklardan biri haline geldi.

60/40 portföyü, toplam yatırımların %60 hisse senedi ve %40 bonoya bölündüğü geleneksel bir yatırım yapısıdır. Bu, riskleri minimumda tutmaya yardımcı olur.

Ancak, Bitcoin artık güçlü yatırım getirisi sağlıyor. Dolayısıyla, ona da %5’lik bir tahsisat verilmesi önerilmektedir . Başka bir sebep de – BTC, tahvillerden (BND) ve hisse senetlerinden (VOO) daha yüksek getiri sağlıyor.
btc-risk-getirileri
btc-risk-getirileri

Ek olarak, büyüme ve getiri açısından Bitcoin, tahvil ve hisse senetlerinden daha iyi durumda görünüyor.

60-40-portfoy-buyumesi
60-40-portfoy-buyumesi

Spekülasyon var. Ve bununla ilgilenilmesi gerekiyor. Örneğin, insanlar hisse senedi piyasasından uzaklaşırsa ne olur? Yarın bir ETF listelenirse, yatırımcıları büyük ve küçük hisse senetlerinden uzaklaştıracak mı?

ilgili içerik : SEC Başkanı, ICO’lara Karşı Daha Fazla Dava Açacağının İpuçları Verdi

Endişelenecek Bir Şey var mı ? yok mu ?

Baş Gelir Stratejist Oxford Kulübü, Ma rc Lichtenfeld böyle portföy çeşitlendirme etkilerine ilişkin bazı bilgiler sağladı. Ona göre, Bitcoin borsalar için bir tehdit olmayacak.

Lichtenfeld, kripto piyasasının hisse piyasasını tehdit etmediğine inanıyor çünkü insanlar hala onu bir finansal araç olarak görmüyor. Siber suçluların daha çok işine yaradığı görülüyor, bu yüzden insanlar şu anda ona yatırım yapmaktan kaçınıyor.

Ona göre, gelecekte bir Bitcoin ETF listelenirse, borsalarda işlem gören diğer küçük şirketlere zarar vermez. Bunun nedeni, göreceli olarak, bu şirketler daha güvenilir olacaktır.

Ek olarak, stratejist burada katılımın da önemli bir faktör olduğunu iddia etti. Bu nedenle hisse piyasası kripto piyasasından etkilenmez ,ikincisine katılım hala eksiktir. Örneğin, insanlar karmaşık süreçler ve anlama eksikliği ve suçlular tarafından olası kullanımından korkmaları nedeniyle Coinbase’de hesap açmaktan kaçınıyor.

ilgili içerik : Uzun vadeli Ethereum riskleri hakkında bilmeniz gerekenler

Öyle olsa bile, birçok şirket ya Bitcoin satın alarak ya da satın alma niyetlerini açıklayarak kripto-hype üzerinden para kazanıyor. Analist, bunun ayrıca piyasaya daha fazla yatırımcı çekebileceğini de sözlerine ekledi.

Birinin portföyüne Bitcoin eklemek daha yüksek getiri sağlar. Ayrıca, stratejistin de belirttiği gibi, tahvil ve hisse senetlerinden oluşan portföyün geri kalanına herhangi bir zarar gelmesi olası değildir.

Son dakika gelişmelerinden haberdar olmak için CoinFili.com’u Twitter‘da takip edin.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.
Coinfili.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Coinfili.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinfili.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Uyarı: Coinfili.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Coinfili.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Coinfili.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Eyüp Can

Kripto Para Araştırmacısı Analisti , Blockchain destekçisi kendi analizlerimi ve Araştırmalarımı paylaşmaktayım. Yaptığım Analizler Yatırım Tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu